Silni KMF ''Gradiška'', ''Boračka'' do boda u posljednjoj minuti

16.11.2019 Zoran Kalinac

KMF Boračka, Gradiška

Visoka pobjeda Kluba malog fudbala ''Gradiška'' obilježila je drugo kolo u Drugoj futsal ligi Republike Srpske grupa Zapad.

Nakon uvodnog poraza od ''Viktorije'', futsaleri ''Gradiške'' deklasirali su ''Sokrates'' sa 9:1. Utakmicu je obilježio četverostruki strijelac Škorić. Dva puta je mrežu Plavanjca pogađao Vukobratović, dok su se po jednom u strijelce upisali Majstorac, Šinik i Berić. Počasni gol za Sokrates postigao je Žutić.

Puno uzbudljivija utakmica viđena je u dvorani ''Borik'' gdje su se sastale novajlije ''Borac'' i ''Boračka''. Gosti iz Gradiške poveli su golom Gavrića u 14. minuti i sa tim rezultatom se otišlo na odmor. U drugom dijelu utakmice u 27. minuti na scenu stupa futsaler domaćih Srđan Đukanović koji postiže dva efektna gola i Banjalučanima donosi potpuni preokret. Ipak, tri minuta kasnije Francuz svojim prvi pogotkom na utakmici stvari ponovo vraća na početak.

U 33. minuti Slobodan Đukanović matira Latinovića i ponovo crveno-plave dovodi u vođstvo. Rezultat 3:2 na semaforu je stajao sve do 40. minute kada za goste po drugi put pogađa Francuz i postavlja konačan rezultat ove utakmice. ''Boračka'' nakon dva kola ima četiri, a ''Gradiška'' tri boda.