6 : 5

Bosna Kompred jesenji šampion

15.12.2019 Ismet Nimanović

Bosna Kompred

U sjajnoj atmosferi akteri derbija koji je odlučivao o jesenjem prvaku u Prvoj futsal ligi Federacije BiH,grupa, 3. u tuzlanskom Mejdanu, domaća ekipa Bosna Kompred i Banovići su odigrali sjajnu i neizvjesnu utakmicu do njenog kraja.

Gosti su pred ovaj veliki derbi bili lideri, dobro otvorili utakmicu već u 1. minuti preko svog najboljeg strijelca Okačića stekli prednost, 0:1.

Tuzlaci su u 7, izjednačili preko Mustafića, 1:1,  da bi u posljednjoj minuti prvog poluvremena Azur Samajlović pogodio za 1:2.

U drugom poluvremenu isti igrač je u 21. minuti pogodio za, 1:3, Beganović je u istoj smanjio prednost Banovićana, a, Hadžialjević je u narednoj  izjednačio na, 3:3 . Uzbuđenja se i dalje nastavljaju, u 23. i 29. minuti Kovačević i Alibašić postižu golova za dva razlike za goste (3:5) . Posljednja tri minuta za infarkt,

Spahić u 37, minuti smanjuje na, 4:5, Mehmed Ramić u sljedećoj minuti postiže gol za treće izjednačenje  na ovoj sjajnoj utakmici, 5:5, a isti igrač u popsljednjoj minuti udarcem sa 10 metara donosi veliku pobjedu (6:5) i titulu jesenjeg prvaka ekipi Bosna Kompred .

Bosna Kompred - Banovići 6:5 (1:2)

Tuzla, SKPC " Mejdan " , gledalaca : 800, sudije: Almedin Berilo (Hrasnica) i Anis Zukić (Sarajevo), delegat : Mihret Ćosić (Tuzla). Žuti kartoni : Me. Ramić, Hasanović, Hodžić, Hadžialjević, Selimović,  ( Bosna Kompred), Čehajić, Smajlović ( Banovići) . Crveni karton: dva žuta, Nevres Okačić ( Banovići) .

Bosna Kompred : Ćatić, Beganović, Hadžialjević, Me. Ramić, Hodžić, Hasanović, Alibašić, Sinanović, Selimović, Z. Ramić, Zulić, Memić, Mustafić Trener: Eldin Hadžialjević .

Banovići : Hodžić, Smajlović, Mujić, Okačić, Ma. Ramić, Blažević, Begić, Čehajić, Kovačević, Alibašić, Turić, Rotić. Trener : Maid Ramić .

Strijelci: 0:1 - Okačić (3), 1:1 - Mustafić (7), 1:2 - Smajlović (20), 10m, 1:3 - Smajlović (21), 2:3 - Beganović (21), 3:3 - Hadžialjević (22), 3:4 - Kovačević (23), 3:5 - Alibašić (29),4:5 - Spahić (37), 5:5 - Me. Ramić (38), 6:5 - Me. Ramić (40), 10m .