75 : 78

Leo istopio Čelik

20.12.2020 Administrator DC

U 11. kolu Prvenstva BiH KK "Leotar" je slavio u Zenici protiv "Čelika" 75:78 (17:25, 23:11, 16:19, 19:23). Ovo je šesta pobjeda Trebinjaca.

Nakon početnog vođstva gostiju od 0:2 i izjednačenja na 2:2 Leotar je polako prelazio u inicijativu i od rezultata 4:5 u drugom minutu, za dva minuta napravio je seriju 0:12 tako da je u četvrtom minutu semafor pokazivao rezultat 4:17. Do kraja prve četvrtine Čelik je smanjio prednost tako da je ovaj period završio 17:25.

Tokom druge četvrtine Leotar je povećava prednost tako da je u 14. minutu bilo plus 15 za goste 20:35. Ali od tada pa do kraja ove četvrtine domaćin je napravio seriju 20:1 i na poluvrijeme se otišao sa rezultatom 40:36.

U trećoj četvrtini u prednosti ekipa se smjenjuju, ali se u posljednjih deset minuta ušlo sa 56:55. A u posljednjoj četvrtini prava neizvjesnost, 13 sekundi do kraja Trebinjci vode 75:78, domaćin je imao napad koji nije iskorišten tako da je Leotar slavio.

Narednog vikenda Trebinjci gostuju u Tuzli gdje ih dočekuje Sloboda.

Čelik - Leotar 75:78 (17:25, 23:11, 16:19, 19:23)

KK "Čelik": Gavrić 4, Podojak, Ćurevac 11, Delalić 23, Božović 11, Dedić 3, Bajramović 1, Avdibegović 2, Križanović 12, Varupa, Bećirović 8, Hodžić. Trener: Josip Pandža.

KK "Leotar": B. Đurasović 15, Raičević 13, Mijović 14, Milidragović 6, Ninković 18, Damjanović 5, Aleksić 7, Marić, Tupanjanin, Zubac, Mičeta. Trener: Miro Vukoje.

Izvor:Trebinjelive.info