64 : 82

Novi trijumf Trebinjki

29.11.2020 Administrator DC

Leotar 03

U 8. kolu Prvenstva BiH ŽKK "Leotar 03" je u Konjicu pobijedio ŽKK "Konjic" 64:82 (13:19, 14:23, 23:19, 14:21). Ovo je peta pobjeda "malenih", a sedmi poraz ekipe iz Konjica.

Trebinjke su od početka počele agresivno i pokazale su da su došle riješene da iz Konjica odu sa pobjedom.

Nakon prve četvrtine koje su gošće dobile sa šest koševa razlike, u drugoj četvrtini igračice Milorada Nadaždina dodale su gas tako da se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 27:42.

U trećoj četvrtini domaće igračice polako smanjuju rezultat tako da je u 27. minutu na semaforu je pisalo 50:54, ali do kraja ovog perioda gošće ponovo dolaze o izražaja i u posljednjih deset minuta ulazi se sa rezultatom 50:61.

Posljednjih deset minuta Trebinjke dobijaju rezultatom 14:21 za konačnu pobjedu od 64:82.

Kod domaćina najbolja je bila Mustafica sa 25 koševa kao i Ramić koja je imala dabl-dabl učinak od 10 koševa i toliko skokova, a kod pobjednika Kešeljević je imala dabl-dabl učinak od 13 koševa i toliko asistencija, a Milaković je uz 22 koša imala i 9 skokova.

U 9. kolu Leotar 03 je slobodan, a u 10. gostuje u Banovićima kod KK "RMU Banovići".

Konjic - Leotar 03  64:82 (13:19, 14:23, 23:19, 14:21).

ŽKK "Konjic": Kadić 7, Begić 7, Mustafica 25, Ramić 10, Voloder 6, Bukva 2, Džajić, Nezirić, Kovačević, Hebib. Trener: Edin Ravnjak.

ŽKK "Leotar 03": Kešeljević 13, Gudelj 11, Dostinić, Milaković 22, Radovanović, Krivokapić 18, Tasovac 2, Mrdić, M. Daković, Škrivan 10, Šapurić, Putica 6. Trener: Milorad Nadaždin.

Izvor:trebinjelive.info