84 : 56

Leo bolji od Džampera

21.02.2021 Administrator DC

Leotar 03, Trebinje

U 19. kolu Prvenstva BiH ŽKK "Leotar 03" je pobijedio u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" ekipu "Džampera" iz Zenice 84:56 (28;11, 14:14, 23:15, 19:16). Nakon ovog kola Malene imaju 11 pobjeda, a gošćama su nanijele 14 poraz.

Domaće igračice odlično su počele i nakon četiri minuta utakmice napravile su seriju 13:0 tako da je u petom minutu bilo 19:5, a nakon deset minuta 28:11. Već tada se nazirao pobjednik.

Druga četvrtina završena je neriješenim rezultatom 14:14 tako da se na poluvrijeme otišlo sa 42:25.

Treću četvrtinu igračice Milorada Nadaždina dobile su sa šest, a posljednju sa tri koša razlike tako da je nakon 40. minuta igre na semaforu pisalo 84:56.

Sve igračice koje su bile u protokolu dobile su minutažu, a najbolji pojedinac bila je Marija Kešeljević koja je za nepuna 32. minuta provedena na parketu ostvarila tripl-dabl od 25 koševa, 11 skokova i 13 asistencija uz indeks 41, a kod gošći Djuherić sa 16 koševa bila je najbolja.

Narednog vikenda Trebinjke gostuju u Tuzli kod KK "Jedinstvo Dženeks".

ŽKK "Leotar 03": Kešeljević 25, Gudelj 12, Milaković 6, Radovanović 10, Putica, Krivokapić 9, I. Daković, Jokanović 6, Dostinić 2, M. Daković 3, Šapurić 3, Škrivan 8. Trener: Milorad Nadaždin.

KK "Džamper": Djuherić 16, Kahriman 13, Isaković 4, Bilić 13, Bašić 2, Kahriman 8, Huskanović. Trener: Jasmin Efendić.

Izvor:trebinjelive.info