79 : 66

Rogatica bolja od Buldogsa

18.10.2020 Đ. MaleÅ”ević

KoŔarkaŔi Rogatice savladali su Mladost-Buldogse u prvom kolu Prve lige Republike Srpske, rezultatom 79-66.

Prvi period Buldogsi su odigrali jako dobro. Defanzivno su sjajno otvorili meč te su imali i deset poena prednosti. Na kraju su dobili prvi period sa 17-12. Sredinom drugog perioda Rogatica je preuzela vodstvo. Rogatica je dobro finiŔirala prvo poluvrijeme te su na odmor otiŔli sa devet poena prednosti.

Rogatica je bolje uÅ”la u drugo poluvrijeme. Ekipa trenera Kojića doÅ”la je do dvocifrene prednosti. Ipak, momci Aleksandra Bokura se nisu predali. Iako je bilo i +13 za domaće, na kraju su Buldogsi priÅ”li na osam poena zaostatka. U poslednjem periodu gosti su se pokuÅ”avali vratiti ali je Rogatica kontrolisala utakmicu i doÅ”la je do prve pobjede.

Rogaticu je do pobjede predvodio Okiljević sa 28 poena dok je Dejan Barbarez bio najefikasniji u Buldogsima sa 20 poena.Ā Ā