0 : 1

Remi Roversa i Venzdeja, pobjede Barnslija i Svonsija

26.12.2020 Đ. Malešević

Fudbaleri Blekburna i Šefilda odigrali su 1-1 u 21. kolu Čempionšipa.

Prvo poluvrijeme igralo se u izjednačenom ritmu. Međutim, u završnici prvog poluvremena, Venzdej golom Riča dolazi do vodstva. Tim Tonija Movbreja zaigrao je bolje u nastavku. Bolju igru krunisali su izjednačenjem. Strijelac gola u 70. minuti, bio je Džek Rodvel. Do kraja susreta, nije bilo promjene rezultata.

Do nove pobjede pod vodstvom Valeriana Ismaela, došao je Barnsli. Hadersfild je poveo sa 1-0 golom Edvardsa-Grina. Ipak, na poluvremenu je bilo 1-1 a strijelac je bio Helik. Pobjedu domaćima u drugoj minuti nadoknade donio je svojim drugim golom Helik.

Do bitne pobjede došao je i Svonsi. ''Labudovi'' su slavili kod Kvins Parka sa 2-0 a golove su postigli Aju i Lov.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Championship Blackburn Rovers Sheffield Wednesday