1 : 0

Votford se vratio u Premijer ligu, Barnsli i Brentford osigurali plej of

24.04.2021 Đ. MaleÅ”ević

Fudbaleri Votforda savladali su Milvol sa 1-0 u 44. kolu ČempionÅ”ipa.

Votford je odlično otvorio susret te su u 11. minuti poveli sa 1-0. Strijelac je bio Sar iz penala. U 25. minuti BredÅ”ou je propustio sjajnu Å”ansu za goste. U 36. minuti Bahman je odbranio odličan Å”ut Beneta a potom je Å”ansu propustio i Melouni. Bilo je prilika u nastavku na obje strane ali nije bilo promjene rezultata i domaći su doÅ”li do nove pobjede.

Oovom pobjedom Votford je obezbijedio povratak u Premijer ligu jer su i definitivno osigurali minimum drugo mjesto.

Do bitnih pobjeda doÅ”li su Barnsli i Brentford te su potvrdili plasman u plej of. Barsnli je golom Morisa savladao Roteram sa 1-0. Istim rezultatom Brenford je kao gost savladao Bormuta. Gol je postigao Mbuemo a gosti su dobili iako je Janson dobio drugi žuti karton na startu drugog poluvremena.Ā

Do pobjede je doŔao i lider Norič. Norič je sa 3-1 savladao ekipu Kvins Parka. Golovima Kvintilje i Aronsa, gosti su poveli sa 2-0. Dajks je vratio ''Policajce'' u igru a Buendija je pogodio za 3-1.