3 : 3
0 : 1

Runijev Derbi opstao na nevjerovatan način, Roteram ispustio opstanak u 89. minuti

08.05.2021 Đ. MaleÅ”ević

Fudbaleri Derbi Kauntija izborili su opstanak u ČempionÅ”ipu. Ekipa Vejna Runija odigrala je 3-3 sa Å efild Venzdejom te je na kraju izbjegla ispadanje.

U prvom poluvremenu viđen je samo jedan pogodak a strijelac za vodstvo gostiju bio je Hačinson. Golovima Vahorna i Robertsa, Derbi dolazi do preokreta. Gosti se nisu predali te su golovima Patersona i Bornera poveli sa 3-2. Ipak, Vaghorn iz penala donosi novo izjednačenje Derbiju a ispostaviće se i opstanak.

Derbi je imao sreće. Naie, Roteram je do 89. minute imao opstanak u džepu. Golom Vinga vodili su kod Kardifa ali je Pek pogodio za 1-1. Da je Roteram dobio, opstali bi u ligi radi bolje gol razlike.

Ovako, ispadaju zajedno sa Venzdejom a treći koji ispada je Vikomb. Vikomb se od ČempionÅ”ipa oprostio ubjedljivom pobjedom. Naime, ekipa Gerija Einsvorta savladala je Midlzbro u gostima sa 3-0.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Championship Derby County Sheffield Wednesday