39 : 22

Mira drugi finalista

27.05.2021 Administrator DC

Rukometašice Mire igraće u finalu Kupa Republike Srpske pošto su u polufinalu pobijedile Leotar sa 39:22. Prijedorčanke koje su domaćini završnog turnira u borbi za trofej sastaće sa ŽRK Borac, a meč se igra večeras u 19 časova uz direktan prenos na RTRS plus.

Što se tiče duela sa ekipom iz Trebinja domaće su već poslije poluvremena imale ubedljivo vođstvo od 18:9. U nastavku su mirno utakmicu privele kraju, te su se zasluženo izborile za finale u kojem će pokušati da dođu do 10 trofeja u Kupu Srpske.

Najefikasnija u domaćem sastavu bila je Azra Bašanović sa 12 golova, a u Leotaru Marija Kovačević sa 10 pogodaka. Pokrovitelj Kupa je predsjednica Republike Srpske Željka Cvijanović, organizator je Rukometni savez Republike Srpske, a domaćin ŽRK Mira iz Prijedora.

Pobjednik Kupa osim pehara i zlatnih medalja pripašće i novčana nagrada od 2.000 maraka, a poražena ekipa u finalu uz srebrno odličje dobiće 1.500 maraka.