Nova kontra i Ojazabal je došao do gola.
Brzu kontru Hravske, na pravi način je okončao Mario Pašalić.
92.'
Dugo su pokušavali sa dva tri metra igrači hrvatske matirati Simona. Uradio je to na kraju Oršić.
85.'
Brzo izveden prekršaj selekcije Španije. Lopta je stigla do Toresa a njemu nije bilo teško matirati golmana selekcije Hrvatske.
76.'
Novi gol Španije. Strelac, Aspilikueta.
57.'
Španija je imala nekoliko udaraca ka golu, sve su izblokirali Hrvati, da bi lopta stigla do Sarabije, a on pogađa mrežu ekipe iz Zagreba.
38.'
Golman Španije Simon je zatresao sopstvenu mrežu. Jedan igrač Španije mu je vratio loptu, a ona mu prešla preko noge i završila u mreži.
20.'
Postava
(4-3-3): Livaković - Juranović, Vida, Ćaleta-Car, Gvardiol - Modrić, Brozović, Kovačić - Vlašić, Petković, Rebić.
Postava
(4-3-3): Simon, Aspilikueta, Garsija, Laport, Gaja - Koke, Buskets, Pedri - Sarabija, Morata, Tores.
Protokol
Stadion: Parken (Kopenhagen) Sudija: Džunejt Čakir (Turska)
Uefa je ipak pripisala gol Hrvatske Pedriju,a ne golmanu Simonu. Mada je potpuno jasno da je Simon krivac.
Produžetak
Meč ide u produžetke.

Hrvatska se vratila na nevjerovatan način ali Španija na Olmov pogon slavila u produžetku

28.06.2021 Đ. Malešević

Fudbaleri Španije plasirali su se u četvrtfinale evropskog prvenstva. Oni su u spektakularnom meču savladali Hrvatsku sa 5-3 i to nakon produžetaka.

Španija je bolje otvorila meč i imali su preko 80% posjeda u prvih 15 minuta a najbole šanse nisu iskoristili Sarabija i Koke. U 22. minuti bizaran autogol. Pedri je sa centra vraćao loptu Simonu kojem je lopta prešla preko noge i Hrvatska je povela. Par minuta kasnije, Vlašić nije iskoristio sjajnu šansu. U 38. minuti Livaković je spriječio Gaju da pogodi ali je Sarabija naletio na odbijenu loptu i pogodio.

U nastavku, Španija dolazi do preokreta. Strijelac u 57. minuti bio je Aspilikueta. Nakon primljenog gola Hrvatska je krenula hrabrije igrati. Prvo je šansu imao Rebić ali je loše šutirao a potom se sjajno ubaci Gvardiol ali je Simon odbranio. Kada je Tores iskoristio grešku Gvardiola i pogodio za 3-1 djelovalo je da je to to. Međutim, pogotkom Oršića u 85. minuti, Hrvati su se vratili u igru. A onda pravi šok za Špance. U sudijskoj nadoknadi Oršić je sjajno ubacio a Pašalić pogodio za 3-3.

Hrvati su bolje otvorili produžetak ali je Oršić propustio veliku priliku. Uslijedila je kazna i Morata je pogodio za 4-3. Potom šansu ne koristi ni Kramarić da bi Ojarazabal pogodio za 5-3. Inače, asistent kod oba gola Španije bio je bivši igrač Dinama, Dani Olmo. U drugom produžetku Budimir je imao sjajnu šansu ali nije pogodio. Sa druge strane, dobru priliku nije iskoristio Alvaro Morata. Na kraju je ostalo 5-3 i Španci su prošli dalje.

Naredni rival biće im Francuska ili Švajcarska.