27.06.2021 18:00
Češka Prag
0 : 2
0 : 0
Patrik Šik postiže drugi gol za Češku. Ovo je inače njegov četvrti pogodak na Evropskom šampionatu.
80.'
Strelac Tomaš Holeš. Posle dobrog centaršuta na drugu stativu, Kalas vraća loptu do usamljenog Holeša, koji je sa pet metara zakucao glavom u mrežu.
68.'
Crveni karton
Isključen De Jong
55.'

Česi bacili Holandiju na koljena i prošli u četvrtfinale

27.06.2021 Đ. Malešević

Fudbaleri Češke savladali su Holandiju sa 2-0 te su se plasirali u četvrtfinale evropskog prvenstva.

Holandija je imala prvu priliku ali De Liht nije pogodio. Potom su Česi zaprijetili preko Baraka. Imao je šansu i Van Anholt ali je na poluvremenu bilo 0-0.

Prvu šansu u nastavku imao je Malen ali je Vaclik sjajno intervenisao. U 55. minuti De Liht je dobio crveni. Češka je koristila igrača više ali Kaderabek nije uspio pogoditi. Zato jeste Holeš koji je u 68. minuti donio vodstvo Češkoj. Kada je u 80. Šik pogodio za 2-0 bilo je jasno da nema povratka za Holandiju i da Češka ide dalje.

Češka će u četvrtfinalu igrati protiv Danske.