Šmajhel – Kristensen, Kjaer, Vestergard – Striger-Larsen, Hojbjerg, Dilejni, Mele – Damsgard, Brajtvajt, Dolberg.
Protokol
Meč između Velsa i Danske sudiće Nemac Danijel Sajbert.

Danci deklasirali Vels i prošli u četvrtfinale

26.06.2021 Đ. Malešević

Fudbaleri Danske prvi su četvrtfinalisti EURA. Oni su u osmini finala deklasirali Vels sa 4-0.

Prvu šansu na meču imao je Bejl ali nije pogodio. U 28. minuti Dolberg donosi prednost Dancima. U završnici prvog poluvremena Mele nije iskoristio veliku priliku za 2-0. U nastavku, samo je Danska postojala na terenu.

Prvo je Dolberg pogodio za 2-0. Potom su se redale šanse a Jensen i Braitvajt su pogađali stative. U završnici susreta, još dva gola Danaca. Prvo je Mele pogodio za 3-0 da bi Braitvajt postavio konačan rezultat.

Rival Danaca u četvrtfinalu biće Holandija ili Češka.