2 : 5
1 : 1

King kreirao preokret Votforda protiv bivšeg kluba, Lids se spasio u nadoknadi

23.10.2021 Đ. Malešević

Fudbaleri Votforda savladali su Everton u gostima sa čak 5-2 u devetom kolu Premijer lige.

Everton je sjajno počeo te je rano poveo golom Dejvisa. Izjednačenje gostima donio je bivši igrač Evertona, Džošua King. U nastavku, Ričarlison vraća vodstvo Evertonu. Međutim, do kraja susreta domaći su potpuno dotučeni. Prvo je za 2-2 pogodio Kucka. Sa nova dva gola King dolazi do het-trika te donosi potpuni preokret Votfordu. Konačan rezultat postavio je Denis.

Lids i Vulverhempton odigrali su 1-1. Gosti su poveli golom Hvanga na asistenciju Himeneza. U nastavku, Lids je pritiskao ali nije mogao do gola. Ipak, u poslednjim sekundama meča mladi Gelhard nadmudrio je Traorea i iznudio jedanesterac a Rodrigo je pogodio za 1-1.

U ostalim susretima, Kristal Palas i Njukasl odigrali su 1-1 dok su Sautempton i Barnli odigrali 2-2.