2 : 2
2 : 1

Siti dva puta vodio ali Liverpul izborio remi

10.04.2022 Đ. Malešević

U derbi susretu 32. kola Premijer lige, Mančester Siti i Liverpul odigrali su 2-2.

Meč je sjajno počeo za ekipu Pepa Gvardiole. Golom Kevina De Brujnea, došli su do rane prednosti. Međutim, Liverpul je brzo odgovorio i Žota je pogodio za 1-1. Imao je De Brujne novu sjajnu šansu ali je nije iskoristio. U završnici prvog poluvremena, Žezus je donio novo vodstvo Sitiju.

Liverpul je fenomenalno otvorio drugo poluvrijeme i golom Manea došao do 2-2. Imao je Žota šansu da donese preokret gostima ali nije pogodio. U završnici susreta, Marez je prijetio. Prvo je pokušao iz slobodnog udarca, imao šansu i iz igre ali nije pogodio.

Šest kola prije kraja Siti je prvi dok Liverpul ima samo bod manje.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Premier League Manchester City Liverpool