5 : 6

Nevesinjcima bodovi u Zvorniku

30.11.2021 Administrator DC

KMF Nevesinje

Trostruki prvak RS, KMF Nevesinje, slavio je sinoć u derbiju 5. kola Druge lige RS „Jug“, na gostovanju kod KMF Young Boys, rezultatom 5:6.

Gosti iz Nevesinja su do 16. minuta stigli do rutinskih 0:5, ali ih je onda isključenje Gutića zbog dva žuta kartona malo uzdrmalo, te je domaćin prije odlaska na odmor smanjio na 2:5.

Young Boys je sjajno otvorio i drugo poluvrijeme te trećim pogotkom sjajnog Ćosića smanjio na 3:5.

U tim trenucima grešku Zvorničana iskoristio je golman gostiju i pogodio mrežu za 3:6, da bi do kraja meča domaća ekipa postigla još dva pogotka za konačnih 5:6 i četvrtu pobjedu KMF Nevesinje u isto toliko mečeva.

Strijelci za Nevesinjce u ovoj značajnoj pobjedi bili su Gutić 2, Vuković, Kovačević, Kljakić i Romović, dok se za Young Boys četiri puta u strijelce upisao Ćosić, a jednom Radić.

U narednom kolu u Nevesinju gostuje Radnički iz Novog Goražda.