31 : 28

Hercegovina bolja od Borca

23.10.2022 Administrator DC

Hercegovina - Borac

Rukometaši Hercegovine savladali su večeras u Nevesinju banjalučki Borac rezultatom 31:28. U najboljem ovosezonskom izdanju nadigrali su rukometnog velikana i razgalili srca navijača koji su u velikom broju ispunili Sportsku dvoranu. Pobjeda je čista kao suza, izvojevana velikim trudom, ali i zrelom igrom koja je imala jasne konture i u odbrani i u napadu.

U prvom poluvremenu rivali su se smjenjivali u vođstvu. Hercegovina se uzdala u pozicione napade sa ubacivanjima na pivota, a Borac je nastojao da brzo završi svoje akcije.

U nastavku su Nevesinjci odigrali briljantno, na nivou najboljih premijerligaških ekipa. Iskusni Tomić je dirigovao napadom, asistirao i pogađao, a odbrana Hercegovine je bila sve čvršÄ‡a. U periodu od 44. do 50. minuta domaći na krilima navijača prave seriju 6:1 koju gosti iz Banjaluke do kraja nisu uspjeli da nadoknade, javlja Radio Nevesinje.

Sa trećim trijumfom na domaćem terenu Hercegovina se probila u sredinu tabele. U narednom kolu gostuje u Kaknju.