Everton Liverpool
2 : 1

Džerard nadmudrio Lamparda

13.08.2022 Đ. Malešević

Fudbaleri Aston Vile upisali su prvu pobjedu u novoj sezoni. U drugom kolu Premijer lige, ekipa Stivena Džerarda savladala je Everton Frenka Lamparda sa 2-1.

Prvu šansu na meču Vila je imala na startu meča preko Karlosa. U 24. minuti, Gordon je dao gol za goste ali je gol poništen radi ofsajda. U 31. minuti, domaći su poveli sa 1-0 a strijelac je bio Deni Ings.

Sve do završnice susreta nije bilo većih uzbuđenja. U 86. minuti, Buendija je pogodio za 2-0. Samo minut kasnije, Dinj je postigao autogol. U nadoknadi izgubljenog vremena, Everton je imao nekoliko prilika ali je Martinez sačuvao pobjedu svoje ekipe.