PokuÅ”aj Popovića iz slobodnog udarca, preko gola
9'
Postava
Pavle Glisic(G) , Ignjatija Sarajlic , Živko Bubić , Pero TeÅ”ić , Jovan Bokić , Marinko Rastoka , Danilo Ilić , Kazuhiro Takahashi , Admir Sadiković , Aleksandar Popović , DuÅ”ko Pepić (K), REZERVE Luka Kačavenda(G) , Jeongchang Hong , Vladimir Petković , Srboljub Jandrić , Ammar Delić , Nikola Angeleski , Djordje Veljkic , Ognjen Pljevaljčić , Denis Bogučanin ,
Protokol
Stadion: Gradski stadion. Gledalaca: 250. Sudije: Milan Kukrika (TREBINJE) [Glavni], Slobodan Vukosav (Trebinje) [Pomoćnik], Strahinja Vuković (Trebinje) [Pomoćnik],
Postava
Arsenije MatijaÅ”(G) , Neven Bunić (K), Vlado Koprivica , Sergej Govedarica , Yordan Andres Campana Hinestroza , Dejan Maksimović , Dejan GliÅ”ić , Stefan TomaÅ” , Juan Camilo Arias Mosquera , Nikola Pekić , Nemanja Gavric , REZERVE Stefan Misimović(G) , SiniÅ”a Pekić , Aleksandro Jaćimović , Sergio Andres Pamplona Valencia , Adin Berilo , Aleksandar MalbaÅ”ić , Srđan Lončar , Emilko Janković , Ognjen Petraković ,

Preokretom do pobjede

14.10.2023 Administrator DC

Kozara - Borac 4:3

Nešto više od tri stotine gledalaca na Gradskom stadion Velimir Sombolac u Gradišci dugo će pamtiti danas odigranu utakmicu 11. kola m:tel I lige Republike Srpske FK Kozara (Gradiška) – FK Borac (Kozarska Dubica) koja je završila pobjedom domaćina od 4-3.

Po vedrom i sunčanom vremenu prve minute prolaze u obostranom ispitivanju snaga. Prvi u 6. minuti pokušava Popović iz slobodnog udarca, ali je zamalo neprecizan. Uzvraća mu na drugoj strani Campana, ali je i on neprecizan. U 12. minuti, lopta preko Sadikovića dolazi do Bokića, ovaj ulazi u peterac, dribla golmana ne vidjevši slobodnog Sadikovića i odbrana Dubičana ga stiže i izbacuje loptu. Usljedila je brza kontra Borca, Tomaš šutira i pogađa spoj stative i prečke i lopta odlazi u gol-aut. U 20. minuti brza kontra Borca, lopta je ubačena do Dejana Glišića koji je glavom sprovodi iza prezimenjaka na golu Kozare i Borac vodi sa 0-1. Četiri minuta kasnije brzonogi Campana se oslobađa odbrane Kozare i povećava vođstvo na 0-2. U 28. minuti pokušava Dejan Maksimović, ali lopta odlazi pored gola. Dva minuta kasnije penal za Dubičane. Srušen je Glišić, Stefan Tomaš je siguran izvođač i Borac vodi sa 0-3. Grogirani su igrači Kozare i reaguje šef stručnog štaba Alen Medović i već u 37. minuti pravi dvostruku izmjenu, u igru ulaze Pljevaljčić i Jandrić umjesto Sarajlića i  Ilića. Minut kasnije Takahashi prsima prihvata loptu od Rastoke i šutira, ali zamalo pored gola. Na drugoj strani Campana pokušava ali Glišić hvata i na poluvrijeme se odlazi sa vođstvom gostiju iz Kozarske Dubice od 0-3.

Početkom drugog poluvremena Medović pravi još dvije izmjene, u igru ulaze Bogučanin i Veljkić, dok u svlačionici ostaju Rastoka i Bubić. Malo ko na stadionu je očekivao da će vidjeti ovakvo drugo poluvrijeme. U 51, minuti Takahashi upošljava Bokića koji iskosa ulazi u šesnaesterac i postiže gol za smanjenje rezultata na 1-3. Ne raduju se mnogo fudbaleri Kozare, brzo se vraćaju do centra i samo dva minuta kasnije, ponovo dobra akcija koju završava Pljevaljčić i smanjuje rezultat na 2-3. U 59. minuti pokušava Bogučanin, ali je Matijaš na mjestu. Usljedila je brza kontra Dubičana, Glišić jako šutira, ali lopta odlazi preko gola. Ponovo je Dejan Glišić u šansi dvije minute kasnije, izlazi sam pred golmana Kozare Glišića koji izlazi kao pobjednik u duelu prezimenjaka uklizavši fudbaleru Borca i uhvativši loptu. U 70. minuti Sadiković ulazi u šesnaesterac gostiju, ruši ga Gavrić i sudija Kukrika pokazuje na bijelu tačku. Siguran je Bokić i Kozara dolazi do izjednačenja dvadeset minuta prije kraja. Ne predaju se igrači obe ekipe, odmah uzvraća Borac preko omalenog Campana, danas najafilnijeg u redovima Dubičana, ali njegov šut Glišić paradom izbacuje u korner. Pokušava dva puta Malbašić, ali bez usojeha. U 89. minuti slobodan udarac za Kozaru na nekih dvadeset pet metara od gola. Slobodni udarac izvodi Popović Aleksandar i majstorskim udarcem i pored parade Matijaša šalje loptu u mrežu za potpuni preokret i vođstvo Kozare od 4-3 propraćeno erupcijom oduševljenja Kozarinih navijača. Igra se još četiri minute nadoknade, ali se rezultat ne mijenja i fudbaleri Kozare potpuno zasluženo dolaze do pete prvenstvene pobjede.

Već u srijedu 18. 10. 2023. pred fudbalerima Kozare je novi ispit. U Trebinju se igra utakmica 1/8 finala Kupa Republike Srpske u kojoj će Kozari domaćin biti ekipa Leotara. Tri dana kasmije, sljedeće subote, 21. 10. 2023. godine na rasporedu su utakmice 12. kola m:tel I lige Republike Srpske. Fudbaleri Kozare putuju u Zvornik gdje e im domaćin biti Drina. Utakmice u Trebinju i Zvorniku počinju u 14 časova i 30 minuta.

FK Kozara (Gradiška): Glišić P., Sarajlić I. (od 37. min. Pljevaljčić O.), Bubić Ž. (od 46. min. Veljkić Đ.), Tešić P., Bokić J., Rastoka M. (od 46. min. Bogučanin D.), Ilić D. (od 37. min. Jandrić S.), Takahashi K., Sadiković A., Popović A., Pepić D. (od 66. min. Hong J.), trener Medović A., klupa: Kačavenda L., Petković V.,  Delić A., Angeleski N.

FK Borac (Kozarska Dubica): Matijaš A., Bunić N., Koprivica V., Govedarica S. (od 74. min. Petraković O.), Campana Hinestroza Y. A., Maksimović D., Glišić D. (od 74. min. Malbašić A.), Tomaš S. (od 65. min. Janković E.), Arias Mosquera J. C., Pekić N. (od 74. min. Pampiona V. S. A.), Gavrić N., trener: Drvenica R., klupa: Misimović S., Pekić S., Jaćimović A.,Berilo A., Lončar S.