Mostar opet premijerligaš

Novi premijerligaš, odbojkašice SOK Mostara

Studentski odbojkaški klub Mostar pobjednik je Superlige FBiH za sezonu 2018/19 i povratnik u Premijer ligu BiH.

U finalu doigravanja SOK Mostar je dva puta s 3:0 u setovima svladao ekipu ŽOK Orašje.

Revanš utakmica finala doigravanja privukla je u dvoranu na Bijelom brijegu oko 500 gledatlaca  koji su vidjeli sigurnu pobjedu domaćina.

Gošće iz Orašja na početku prvog seta imale su prednost 3:0, a zatim SOK Mostar radi seriju 6:0, te na sredini seta ima vođstvo 12:8. Prvi set završen je kod rezultata 25:15 za mostarske studentice.

Više neizvjesnosti bilo je u drugom setu, a ŽOK Orašje u završnici dolazi na samo dva poena zaostatka. Ipak, domaće odbojkašice nisu dopustile iznenađenje, te su rutinskom igrom isti osvojile s 25:20.

U trećem setu SOK Mostar je na tehničkom timeoutu imao vodstvo 12:3 koje je do kraja seta i povećao za konačnih 25:12 i pobjedu 3:0 u setovima.

Pobjednički pehar za osvojeno prvo mjesto igračicama Studentskog odbojkaškog kluba Mostar uručio je predsjednik OSFBiH Miloš Jelčić, a medalje predsjednik OSBiH Alija Fatić. Medalje za osvojeno drugo mjesto ekipi ŽOK Orašje dodijelio je član UO OSFBiH Ermin Obuća.