PL: Siti odbranio titulu

Fudbaleri Mančester Sitija odbranili su titulu prvaka Engleske. Oni su u poslednjem kolu savladali Brajton sa 4-1 u gostima te su tako došli do titule.

Siti je bolje otvorio susret. Imali su šanse preko Bernarda Silve i Mareza ali je ostlao 0-0. A onda pravi šok. Glen Marej pogađa za 1-0 Brajtona u 27. minuti. Budući da je Mane već doveo Liverpul u vodstvo, Siti je bio u velikom problemu. Ipak, već u narednom napadu dolaze do izjednačenja preko Aguera. Do kraja prvog poluvremena Siti je poveo a strijelac je bio Laport. Treba reći da je na samom kraju poluvremena Dafi sjajno izveo slobodnjak ali je Ederson nekako sačuvao svoju mrežu.

Sitijeva odbrana pokazala je par nesigurnosti na startu drugog poluvremena ali nisu to domaći iskoristili. Aguero i Sterling su imali šanse za goste ali je ostalo 2-1. A onda trenutak koji je prelomio sve. Rijad Marez sjajnim udarcem pogađa za 3-1 vodstvo Sitija.  Ako je tada još i bilo neke sumnje, u 73. minuti je sve bilo riješeno. Gindogan je sjajnim slobodnjakom pogodio za 4-1. Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata i Siti je odbranio titulu.

Liverpul je na svom stadionu savladao Vulverhempton sa 2-0. Dvostruki strijelac bio je Sadio Mane na asistencije Arnolda ali je to bilo dovoljno samo za drugo mjesto. Liverpul je sa 97 bodova bio drugi što je najveći broj bodova za vicešampiona u istoriji lige.

Brighton 1 : 4 Manchester City
Burnley 1 : 3 Arsenal
Crystal Palace 5 : 3 AFC Bournemouth
Fulham 0 : 4 Newcastle United
Leicester 0 : 0 Chelsea
Liverpool 2 : 0 Wolverhampton
Manchester United 0 : 2 Cardiff City
Southampton 1 : 1 Huddersfield Town