Suduva i Zvezda bez golova

Fudbaleri Suduve i Crvene Zvezde odigrali su 0-0 u prvom meču prvog kola kvalifikacija za Ligu Šampiona.

Zvezda je u većem dijelu prvog poluvremena imala loptu u nogama. Prvi pokušaj imao je El Fardu Ben u sedmoj minuti ali je Kardum odbranio. Desetak minuta kasnije pokušao je i Boaći ali nije bilo promjene rezultata.  U 23. minuti Marin je probao iz slobodnog udarca sa 17 metara ali je pogodio živi zid.

U 26. minuti Švrljuga je pokušao sa ruba šesnaesterca ali nije bilo opasno po gol Borjana. Deset minuta kasnije probao je i Slavickas iz voleja ali je njegov udarac izblokiran. U završnici prvog poluvremena Zvazda je zamalo povela. Ben je šutirao sa 20ak metara, Kardum je bio savladan ali je lopta otišla pored stative.

Zvezda je odlučnije krenula u drugo poluvrijeme. Pokušavali su Jovančić i Jovičić ali promjene rezultata nije bilo. Priliku je imao i Marin ali je Kardum odbranio. U 61. minuti Suduva je imala veliku šansu ali Borjan brani pokušaj Topčagića. Već u narednom napadu, Ben je imao sjajnu šansu ali je Kardum opet sjajno odbranio.

U 67. minuti Suduva je imala novu veliku šansu ali Kerla nije uspio savladati Borjana. Pokušao je Vladan Milojević sa izmjenama promijeniti ritam meča. Ušli su u nastavku Kanjas, Pavkov i Vukanović umjesto Jovičića, Boaćija i Bena, ali ni to Zvezdi nije donijelo ništa. Na kraju je završilo 0-0.

Revanš se igra za sedam dana u Beogradu.

Crvena zvezda 3 : 0 Napredak
Radnički (N) 2 : 2 Mladost
Partizan 2 : 0 Proleter
Čukarički 1 : 1 Vojvodina