Niko se neće naigrati u Pirotu!

U nehumanim  uslovima  za fudbal ušli su u borbu za bodove  akteri ove utakmice  Temperatura u hladu, izmerena u Meteorološkoj stanici u Dimitrovgradu, na pola sata pre utakmice bila je 36 stepeni. Na terenu Gradskog stadiona sigurno oko 40 stepeni.

U takvim uslovima startni minuti pripali su Milanovčanima.  Iskusniji gosti  u tom periodu kao da su hteli da najave zbog čega su došli u Pirot. Medjutim, kako se igra odvijala i kako je Marko Vidojević ispleo tu mrežu na sredini terena u kojoj su uhvaćeni gosti, sve se polako menjalo. Milanovčani nisu imali rešenje za “Patija” Spasića koji je danas, po ko zna koji put pokazao izuzetne vrednosti, koje nažalost, veoma često ne pokazuje svojom krivicom.

Složen posao imao je mladi, ali hrabri sudija Milan Stefanović koji je preciznim presudjivanjem primirivao duhove i na znalački način priveo meč kraju. Jeste  da je bilo sitnijih varnica, ali se sve brzo stišavalo jer su momci po ovoj nesnosnoj vrućini , igrali korektno i medjuobno se poštovali!

Protivnik pirotskog tima, posle Kragujevčana,  bio je  još jedan bivši superligaš i kandidat za najviši plasman.  Milanovčani već nekoliko godina imaju stabilan Klub zahvaljujući Fabrici Metalac i igraju značajnu ulogu u srpskom fudbalu. To su pokazali i danas. Igrom na terenu, ponašanjem svih ljudi u Klubu i posle utakmice. Čestitali su bez reči i potvrdili da su uz kragujevački Klub uvek bili i ostali na nivou zahteva sportskog i ljudskog ponašanja !

Radnički je na putu povratka,  pokazao da je spreman da se izbori za “duži život u jakoj konkurenciji. Jeste da Marko Vidojević nije izvukao sve od svojih igrača, jeste da se očekuju još neki “poduhvati” tek momci u belim dresovima pokazali su da previsok poraz u Kragujvcu nije bio slučajan!

A sad, “na teren”!

2. minut – Pretoplo vreme, očigledno da nije uticalo na fudbalere oba tima, da od prvog minuta krenu u otvorenu borbu. Za sada se igra između dva šesnaesterca bez prilika za gol. 5. minut – Milanovčani su se očigledno bolje snašli i već izveli tri kornera, opasno ugrožavajući gol Šuljagića.

7. minut – Korner sa leve strane za goste, lopta upućena u peterac, ali je Stefan Markovoć izbacio u četvrti korner. Još jedan udarac iz ugla, pomučeni Miloš Spasić je uspeo da izbaci loptu u polje.

10. minut – I dalje traju napadi fudbalera u plavim dresovima, igrača iz Gornjeg Milanovca. Visoka temperatura uticala je na to da na tribinama, bar u početku, nema više pod 500 gledalaca. 11. minut – Prvi napad Piroćanaca, Miloš Spasić je sa desne strane, na ivici šestnaesterca šutirao kraj desne stative.

14. minut – Piroćanci su se oslobodili startnog pritiska. Mančić je odigrao kombinaciju sa Pobulićem, koji je sa 16 metara pokušao da šutira, ali su se gosti uspešno odbranili. U sledećem napadu Galeadis je prošao po levoj strani, šutirao, ali je pnovo odbrana gostiju dobro reagovala.

17. minut – Prvi aplauzi gledalaca. Dupli pas Pobulića i Spasića, najbolji fudbaler Radničkog je iskosa sa desne strane šutirao, ali je golman jako traljavo intervenisao i uspeo da izbaci loptu u korner. 18. minut – Gooool! 1:0 Jedanaesterac Miloš Spasić

Posle kornera sa desne strane, lopta je ubačena pred gol, skočio je Radivojević i pokušao da šutira glavom, s leđa ga je srušio Gojković i sudija Milan Stefanović pokazao je na penal. Jelovac je krenuo na levu stranu, a Spasić šutirao po sredini gola.

20. minut – Usledio je kontranapad gostiju. Leva polutka Ješić je ciljao u levi donji ugao, ali je, srećom po Piroćance, lopta završila u golautu.

27. minut – sudija Milan Stefanović prekinuo je igru zbog visoke temperature i poslao igrače “na minut osveženja”. U Pirotu je u 17 časova izmerena temperatura 36 stepeni. 31. minut – Dobra kombinacija gostiju, ubačena je lopta u 16 metara, ali je centarfor Nović bio u ofsajdu.

35. minut – Slobodan udarac za Piroćance izveo je sa leve strane Vlajković. Lopta je pala na osam metara, Filip Tolić je glavom šutirao, ali je njegov udarac završio kraj leve stative u golautu. Igra se sve otvorenije i agresivnije s obe strane. Sudija Milan Stefanović za sada uspeva da drži “sve konce” u svojim rukama.

45. minut – U poslednjih desetak minuta igralo se sa mnogo prekida i nepotrebno nervoznom igrom, sporadično, od strane gostujućih igrača. Arbitar Milan Stefanović nije se služio žutim kartonima, mada je u nekoliko navrata interno opominjao fudbalere jednog i drugog tima. Stekao se utisak da u poslednjim minutima prvog poluvremena i jedni i drugi, zbog visoke temperature, nisu imali snage da urade nešto više.

48. minut – Pati Spasić je u svom stilu “uleteo” u šesnaesterac i sa 12 metara iskosa šutirao u levi donji ugao. Golman Jelovac je odličnom intervencijom iz ugla izbacio loptu u korner.

53. minut – Dobro ubačena lepta u šesnaesterac za Novića. Golman domaćih Rastko Šuljagić je padom u noge spasio siguran gol.

55. minut – Nova akcija fudbalera gostujućeg tima. Kapiten Ješić je sa osam metara iskosa bio u dobroj poziciji, ali je snažno upućena lopta završila iznad prečke.

58. minut – Marko Vidojević odlučio se za prvu izmenu. Umesto nedovoljno oporavljenog Radivojevića u igri je iskusni Strahinja Petrović. 59. minut – Dubinska lopta upućena ka Milošu Spasiću pobegla je beku, ali je golman Jelovac spasio svoju mrežu istrčavši na ivicu šesnaesterca.

65. minut – Gooooooool 2:0 Strahinja Petrović

Ponovo upućena lopta ka Patiju Spasiću, levi bek Mlađović nije uspeo da je zaustavi. Spasić je ušao u šesnaesterac, poslao loptu na levu stranu na 12 metara usamljenom Strahinji Petroviću koji je ciljao u desni donji ugao. Golman Jelovac pokušao je da zaustavi loptu koja mu je prošla ispod ruku i lagano ušla u mrežu.

68. minut – Spasić kao Usein Bolt. Još jedna dubinska lopta za Spasića. Pokušao je da pretrči beka. U punom trku izašao je na atletsku stazu, nekih 10 metara po šljaci, pretekao odbrambenog igrača gostiju, prihvatio loptu i u trku šutirao, ali je neko iz odbrane izbacio u aut.

70. minut – Dok gosti srljaju gubeći loptu u napadu, Piroćanci u kontranapadima sve opasniji. Pobulić je pobegao po desnoj strani, prebacio na suprotnu, do Kostosa Galeadisa, ovo je prihvatio na šesnasestrcu, prevario beka, ali je iz povoljne pozicije šutirao preko gola. Radnički bolji, zasluženo vodi.

75. minut – Šuljagić je intervenisao na ivici šesnaesterca i tom prilikom nezgodno stao. Ostao je da leži na travi. Ukazivana mu je lekarska pomoć, ali je odlični čuvar mreže Radničkog ipak odlučio da se vrati u igru.

77. minut – Odlični Strahinja Petrović, koji je u igru ušao u drugom poluvremenu, borio se u šesnaestercu sa dvojicom igrača, uspeo da zahvati loptu i uputio je ka golu, ali je Koraksić u poslednjem trenutku uspeo da je zaustavi.

79. minut – Povređenog mladog igrača, Grka Galeadisa, koji je hramajući napustio igru, zamenio je iskusni Uroš Mirković.

80. minut – Ponovo Pati Spasić i ponovo kontranapad. Našao se na 18 metara od gola, ciljao u levi donji ugao, ali je golman Jelovac uspeo da zaustavi loptu. 84. minut – Sve nervozniji gosti koji su očigledno očekivali da će lako doći do bodova. Na centru igrališta provocirali su fudbalere Radničkog, došlo je do rasprave koju je sigurni sudija Stefanović uspeo da smiri. Čak je i golman Šuljagić sa gola krenuo ka centru da “brani” svoje igrače.

Da li je rano za utisak, ali Marko Vidojević je nadmudrio kolegu Aleksandra Stankovića, dozvoljavao mu igru na sredini terena, a potom beli su kontranapadima ugrožavali protivnički gol.

86. minut – Gooooooool 2:1 Jedanaesterac Katanić

Jedan od retkih napada u poslednjih petnaestak minuta pred golom Radničkog. Ušao je u 16 metara Jokić, startovao je neko od odbrambenih igrača Radničkog i sudija Stefanović bio je u pravu kada je pokazao na penal.

88. minut – Nervozni gosti sa terena preneli su atmosferu i na klupu za rezervne igrače, tako da je sudija Stefanović pokazao žute kartone nekom od rezervnih igrača i ljudi sa klupe.

91. minut – Gosti pokušavaju da postignu izjednačujući gol, ali odbrana Radničkog reaguje veoma dobro. Golman Šuljagić je visoko upućenu loptu u šesnaesterac uspeo da uhvati i ukrade nekoliko sekundi.

Ekipa Marka Vidojevića potpuno zasluženo savladala je favorita i kandidata za najviši plasman. Možda su gosti očekivali da će lako osvojiti bodove, medjutim optimizam nije doneo pobedu. Jesu Milanovčanima pripali prvih 15 minuta prvog i drugog poluvremena, ali to je bilo sve. Taktički mudro, Radnički je ostavio prostora gostu, a u kontranapadima preko neuhvatljivog, silovitog Patija Spasića zasluženo osvojio bodove.

Prva liga Srbije 2. kolo: Radnički – Metalac 2:1  (1:0)

Strelci 1:0 Spasić 18.min, 2:0 Strahinja Petrović 65.min i 2: 1 Katanić 86.min. Igrač utakmice Miloš Spasić FK Radnički. Sudije M. Stefanović 8, Bogićević, Djorović i 4. Mitić.

Smederevo 1924 0 : 3 Kolubara
Budućnost 0 : 1 Trayal
RFK Grafičar 1 : 0 OFK Žarkovo
Novi Pazar 2 : 0 Zlatibor
Zemun 3 : 0 Sinđelić
Radnički (P) 2 : 1 Metalac
Kabel 3 : 2 Radnički 1923
Dinamo 2 : 1 OFK Bačka