Nula na Tušnju

Fudbaleri Tuzla Cityja i Zrinjskog odigrali su večeras na stadionu Tušanj 0:0 u pretposljednjoj utakmici 5. kola Premijer lige.

Prvo poluvrijeme u Tuzli nije ponudilo neku dopadljivu igru. Tešku i tvrdu utakmicu ponudili su gledaocima fudbaleri Tuzla Cityja i Zrinjskog, mada nije tako nagovještavao sami početak.

Na jednoj strani Ivanu Brkiću prijeti Vojo Ubiparip, a u narednom napadu Fejzića pokušava savladati Ivan Lendrić, no rezultat se nije mijenjao.

Nakon toga uslijedila je jedna mirnija utakmica, koju su tek povremeno prekidali šutevima jedni i uzbuđenjima u kaznenom prostoru jedni i drugi, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0.

Drugo poluvrijeme opasnim napadom otvara Zrinjski sa dvije odlične akcije. Prvo se Stojkić našao u završnici, loše je šutirao, a onda je iz obećavajućeg napada Staniša Mandić poslao prejak pas za Ivana Lendrića, pa je lopta završila u gol autu.

Kako se bližio finiš utakmice, tako smo vidjeli i nekoliko prilika na obje strane, konačno. Prvo je u 74. minutu Nermin Crnkić uradio sve sam, uposlio lijepo Ajdina Nukića, ali se fudbaler Tuzla Cityja nije najbolje snašao. Tom prilikom povrijedio je sebe i golmana Ivana Brkića, a on je morao i napustiti teren.

Odmah nakon toga, u prilici je i sam Nermin Crnkić, ali šutira van okvira gola.

Na dvije prilike Tuzlaka uzvratio je Zrinjski najboljom šansom na utakmici. Staniša Mandić je dobio loptu kao na tacni, ali nije dobro odreagovao, te je ostalo 0:0, a to je bio i konačan rezultat meča.

TUZLA CITY - ZRINJSKI 0:0

Radnik 5 : 1 Zvijezda 09
Željezničar 1 : 0 Tuzla Siti
Velež 2 : 1 Borac
Sarajevo 2 : 1 Mladost
Široki Brijeg 1 : 1 Zrinjski
Sloboda 2 : 1 Čelik