Prvi bodovi Omarske

Omarska je u trećem kolu zabilježila veoma vrijednu pobjedu protiv standardno dobre ekipe Mladosti. Igrači Omarske su dali sve od sebe i na kraju zasluženo slavili sa 2-1. Treba zaista pohvaliti sve igrače Omarske koji su danas odigrali maksimalno požrtvovano i nadomjestili sve nedostatke i pehove koji od početka sezone prate Omarsku. Ni danas nije nastupio Panić zbog kartona. Krecelj i Vračar su igrali povrijeđeni, ali se u igri Omarske osjetio povratak golmana Jokića i Niševića, a posebno Lajića koji je mnogo učvrstio odbranu i bio među boljim pojedincima danas.

Počelo je čvrsto i sa mnogo opreza sa obe strane, bez ozbiljnijih prlika. Igralo se tvrdo i disciplinovano. Prvu prlku su imali gosti u samom finišu. Izigrali su ofsajd zamku Omarske, napadač Maldosti se našao oči u oči sa Jokićem, predriblao ga, ali je sebi dao dug for i lopta je završila u gol autu. Nakon toga dvije sjajne šanse je imala i Omarska. Oba puta je snažno šutirao Grahovac, prvi put sa desetak metara, drugi put sa peterca, ali je oba puta sjajno odbranio Lakić. Na poluvrijeme se  otišlo sa rezulattaom 0:0.

Drugo poluvrijeme je otvoreno novom šansom za Omarsku. Sjajno je sa lijeve strane centrirao Anđić, na loptu je natrčao Rosić, šutirao iz voleja, ali je lopta fijuknula iznad prečke. Bio je to nagovještaj agresivnije i bolje igre domaćina. Omarska je povela u 61. minutu. Slobodan udarac sa centra terena je izveo Zdjelar. On je ubacio loptu u srce šesnaesterca. U skoku su bili Rosić i Ilić Dragan. Nije se najbolje ni vidjelo ko je zakačio loptu, ali je ona završila u mreži gostiju. Pogodak je na kraju upisan kao autogol.

Nakon tog gola, igra se rasplamasala. Gosti su se otvorili i u nekoliko navrata ozbilno priprijetili, ali svaki put su odbrambeni igrači Omarske predvođeni golmanom Jokićem intervenisali u pravom trenutku. U 78. minutu Marko Jokić je sjajno presjekao jednu loptu, dodao je do Višića, koji preciznim pasom idealno proigrava Rosića, Rosić je izašao sam pred golmana i rutinski ga savladao za 2:0.

U tim trenucima se činilo da je utakmica odlučena. Međutim, uporni gosti šest minuta kasnije odigravaju preciznu akciju, lopta je završila kod Popovića, koji preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca smanjuje na 2:1, pa je do kraja utakmice viđena prava drama. Gosti su pritisli, a igrači Omarske su se branili. Najozbljniju šansu su imali u samom finišu, ali je napadač Mladosti iz dobre pozicije neprecizno šutirao glavom i ostalo je 2:1 za Omarsku.

Raduje da izgleda za Omarsku dolaze bolji dani. Očekuje se da se uskoro u potpunosti oporavi Krecelj, uskoro se vraća i Panić, a to će onda biti još mnogo bolja ekipa.

U sledećem kolu Omarska gostuje u Srpcu, a   Mladost dočekuje Slogu iz Trna.

Omarska – Mladost DS 2- 1

1:0 Ilić D (ag) u 61’, 2:0 Rosić ‘78, 2:1 Popović 84’

Sudija: Žarić Dragan (Kotor Varoš). Gledalaca:100

Žuti kartoni: Nišević, Zdjelar, Lajić, Krecelj, Anđić (Omarska) Mišić, Popović, Petruljević (Mladost)

Omarska: Jokić, Lajić, Zdjelar, Grahovac, Nišević, Rosić (Romanić S), Romanić D, Anđić, Vračar (Gavranović), Višić (Krecelj), Jokić M. Trener: Vuleta Milenko.

Mladost: Lakić, Ristić, Limić, Ilić D, Hasić, Ilić N, Simeunović (Maslić), Mišić (Popović), Petruljević, Čeliković, Perić (Petrović). Trener: Bojan Magazin.

Sloboda (MG) : Sloga (T)
Omarska : Proleter