Srbija uz izgubljeni set bolja od Španije

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije savladala je selekciju Španije sa 3:1 (21:25, 25:19, 25:19, 25:20) u 3. kolu Evropskog prvenstva u Antverpenu.

Španci odbojkaši su dominirali u prvom setu, toliko da su u jednom trenutku vodili sa 19:12. Imali su sjajan servis, blok i na korak su bili od osvajanja seta. Neizvjesnost su unijeli odbojkaši Srbiji kada su prišli na 22:20, no više od toga nisu mogli i Španija osvaja taj dio igre sa 25:21. Tim Slobodana Kovača bolje je zaigrao u narednom setu i as poenom Uroša Kovačevića stigao do vođstva do 16:12. Razlika je još više rasla, zaigrali su puno bolje momci u crvenim dresovima i sa 25:19 izjednačili na 1:1 (25:19).  Treći set je bio najizjednačeniji, na startu su se ekipe mijenjale u vođstvu, da bi srpski tim prvi stvorio prednost od tri poena. Bila je to ravnopravna borba do rezultata 22:18 i od tog trenutka Španija osvaja samo jedan poen (25:19). U četvrtom setu Španci su vodili sve do 14:13, kada srpski odbojkaši prave seriju 7:1, Petrić as poenima potvrđuje tu prednost i sa 25:20 stižu do pobjede.

Najefikasniji na meču bio je Atanasijević sa 23 poena, Kovačević je osvojio 18, Petrić 16, Okolić 10, a na drugoj strani Kolito 17, Rodrigez 14, Ramon 10. Naredni meč odbojkaši Srbije igraju u srijedu u 20.30h protiv domaće reprezentacije Belgije.