Bez golova u Mostaru

U okviru 12. kola Premijer lige BiH na stadionu Pod Bijelim brijegom odigran je meč između Zrinjskog i Sarajeva, a susret je okončan bez pobjednika rezultatom 0:0.

Na prvu priliku čekalo se do 11. minute kada je Čurjurić šutirao, ali je Kovačević zaustavio njegov udarac. Samo tri minute kasnije Sarajevo je prijetilo preko Tatara, međutim Brkić brani njegov udarac.

Najbolju priliku za goste imao je Ahmetović u 26. minuti susreta kada je Velkoski ostavio povratnu loptu Ahmetovića, ali njegov udarac zaustavila je stativa. U 28. minuti susreta Mandić je pokušao da prevari Kovačevića koji brani njegov udarac. Sarajevo je u 38. minuti susreta imalo sjajnu priliku kada je nekoliko igrača kombinovalo, na kraju je lopta stigla do Milanovića koji je šutirao preko gola gostiju. Odmah na drugoj strani prijetili su domaći kada je Mandić šutirao nakon sjajnog centaršuta Rugaševića, međutim Kovačević je još jednom sjajnom intervencijom sačuvao svoj gol.

Zrinjski je do prednosti mogao doći u 43. minuti susreta kada je Rugašević odlično uposlio Govedaricu, a njegov udarac blokirala odbrana Bordo tima. U nastavku akcije šutirao je i Čurjurić, međutim njegov udarac zaustavio je Kovačević, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0.

Odmah na startu drugog dijela Zrinjski je imao priliku da stigne do pogotka kada je Barbarić šutirao iz slobodnog udarca, ali je prečka zaustavila njegov pokušaj i spasila Bordo tim. Zrinjski je odmah nakon toga imao dvije prilike preko Mandića i Čurjurića, ali je u oba navrata Kovačević sjajno intervenisao.

Sarajevo je prvi put u nastavku susreta prijetilo u 62. minuti susreta kada je Amar Rahmanović šutirao pored gola iz izgledne prilike. Bordo tim je u 65. minuti susreta ostao sa igračem manje jer je Anel Hebibović dobio direktan crveni karton zbog prigovora.

Najbolju priliku za domaće u drugom dijelu susreta promašio je Lendrić u 74. minuti susreta kada ga je Govedarica sjajno proigrao, ali je on šutirao traljavo i propustio fantastičnu priliku. Zrinjski je imao terensku inicijativu i prijetio je golu Sarajeva preko Ibaneza u 80. minuti susreta, međutim njegov udarac otišao je pored gola.

Do kraja susreta Zrinjski je u potpunosti kontrolisao meč, prijetio golu Sarajeva, ali nije uspio stići do pogotka i pobjede, dok su se gosti uspjeli odbraniti sa igračem manje i osvojiti za njih veliki bod u ovom meču.

Zrinjski - Sarajevo 0:0

Stadion: Pod Bijelim brijegom u Mostaru Gledalaca: 3000 Sudija: Miloš Gigović (Gradiška), pomoćnici: Radislav Kačavenda (Gradiška) i Bojan Maksimović (Modriča). Žuti kartoni: Barbarić, Govedarica, Kunić (Zrinjski), Musemić, Lazić, Ćosić, Šerbečić, Rahmanović (Sarajevo), Crveni kartoni: Hebibović (Sarajevo).
ZRINJSKI: Brkić, Čurjurić, Zlomislić (69. Šovšić), Barbarić, Rugašević, Lendrić, Jakovljević, Rustemović, Mandić (63. Ibanez), Kadušić i Govedarica (75. Kunić).Trener: Hari Vukas.
SARAJEVO: Kovačević, Hodžić, Lazić, Hebibović, Gavrić (82. Stanojević), Ahmetović, Velkoski, Milanović (68. Šabanović), Đokanović, Šerbečić i Tatar (61. Rahmanović).Trener: Husref Musemić.

Radnik 3 : 2 Sloboda
Čelik 2 : 0 Široki Brijeg
Zrinjski 0 : 0 Sarajevo
Mladost 2 : 2 Velež
Borac 3 : 0 Željezničar
Tuzla Siti 3 : 0 Zvijezda 09