Vrijedna tri boda Omarske

Omarska je nakon tri uzastopna poraza zabilježila vrijednu pobjedu savladavši Dubrave sa čak 5-2. Treba istaći da je danas Omarska odigrala borbeno i odgovorno, te je rezultat morao doci i protiv danas  odlične ekipe Dubrava. Nije se očekivala ovako ubjedljiva pobjeda jer je Omarska danas bila veoma oslabljena, bez Anđića, Zdjelara i Višića, međutim, za razliku od prethodnih utakmica, danas je sve štimalo kod Omarske, posebno realizacija, pa je Omarska na kraju ubjedljivo slavila. Zaista se moraju pohvaliti svi igrači koj su danas nastupili za Omarsku, na čelu sa trenerom Vuletom.

Gosti su se predstavili kao vrlo dobra ekipa koja je došla da se nadigrava. Ipak, već u 10 minutu dogodio se možda i ključni trenutak utakmice. Omarska je istrčala polukontru, Vračar je idealno uposlio Rosića koji je izašao sam pred golmana Dubrava koji ga ruši i sudija Maksimovic pokazuje na penal. Nažalost, tom prilikom je teže povrijeđen golman Vasić, kojem je izgleda slomljena ruka, te je umjesto njega ušao rezervni golman Hamzic. Penal je izveo Romanić Darko i uz pomoć stative pogodio za 1:0. Gosti se nisu ni oporavili, a već je bilo 2:0. Romanić je centrirao sa lijeve syrsne, najviši u srcu sesnaesterca je bio Rosić, koji precizno glavom pogađa mrezu gostiju. Hamzić je bio nemoćan.

Nakon toga, Dubrave pruzimaju inicijativu, ali domaći se organizovano brane. U 20. minutu, odlična šansa za goste. Nakon jednog slobodnjaka, Jokić je samo uspio kratko odbiti loptu, na nju natrčava jedan igrač Dubrava i kad su je svi vidjeli u golu on pogađa stativu. Kazna je stigla već u 26. minutu. Panić je promješao odbranu Dubrava po desnoj strani, ušao u šesnaesterac i idealno uposlio Krecelja koji  je samo loptu pospremio u mrežu. U 45. minutu Panić je postigao najljepši gol na današnjoj utakmici. Sjajno je iskosa sa desne strane gađao i pogodio suprotne rašlje Hamzicevog gola i doveo Omarsku u vođstvo od čak 4:0. Ipak, gosti u poslednjim trenucima prvog poluvremena smanjuju na 4:1. Nakon jednog tzv. skraćenog kornera najbolje se snašao Vukajlovic i glavom zatresao mrežu golmana Jokica.

Taj gol je dao krila gostima, pa je u drugom poluvremenu viđena inicijativa Dubrava, dok je Omarska vrebala iz kontri. Stvorile su Dubrave dosta opasnih situacija i nekoliko prilika, ali je golman Jokić sjajno intervenisao. Ipak u 70 minutu bio je nemoćan, nakon velike gužve u šesnaestercu Omarske, lopta se odbila do Majdanca, koji snažno šutira i smanjuje na 4:2.

Gosti su tada krenuli jos ofanzivnije, ali to je ostavilo mnogo prostora za kontranapade preko Panića i Rosića. U 80 minutu Romanić Darko proigrava Rosića koji ulazi u šesnaesterac i iskosa sa lijeve strane preciznim udarcem savladava golmana Dubrava za konačnih 5:2. Tada je bilo jasno da bodovi ostaju u Omarskoj, te su i gosti odustali od daljih pokušaja da izbore povoljan rezultat, te je utakmica mirno privedena kraju.

U sledećem kolu Omarska je slobodna, a za 15 dana dočekuje Polet iz Broda. Dubrave dočekuju Slogu iz Trna. Na kraju još da poželimo golmanu gostiju Vasiću da se što prije oporavi od neugodne povrede.

Omarska – Dubrave  5-2

Romanić Darko (pen) ‘8, Rosić ‘14, ‘80, Krecelj ‘26, Panić ‘45 – Vukajlovć ‘45, Majdanac ‘70

Sudija: Maksimović Marko (Modriča) Gledalaca:100.

Žuti kartoni: Lajić (Omarska) Vasić, Ilić, Vukajlović, Dragosavljević, Majdanac (Dubrave)

Omarska: Jokić, Lajić, Grahovac, Nišević, Rosić (Stojnić), Romanić Da, Panić, Krecelj, Jokić Ma, Romanić S (Gavranović), Vračar. Trener: Milenko Vuleta.

Dubrave: Vasić (Hamzić), Hadžialagić, Nježić I, Majdanac, Ilić (Gvozden), Tatić, Demo, Vukajlović, Huskić, Kisin, Popović (Đorđić). Trener: Dragosavljević Dražen.

Sloboda (MG) : Sloga (T)
Omarska : Proleter
Borac (Š) : Laktaši