Crvena zvjezda , Obudovac
"Zvjezdašice" iz Obudovca bolje od "Glasinki"
Nakon poraza na otvaranju sezone u Ljubinju odbojkašice iz Obudovca su u 2. kolu prvenstva Republike Srpske savladale neugodne Sokočanke maksimalno 3:0 po setovima 25:18, 25:19 i 25:16.
"Zbog radova na rekonstrukciji SD u Obudovcu nismo mogli da treniramo u našoj sali tokom sedmice, a i utakmicu smo morali da igramo u Pelagićevu kao domaćini. Zbog svega toga priprema same utakmice je bila otežana ali smo ipak došli do vrijednih bodova.Naša ekipa je spoj mladosti i iskustva pa su i oscilacije u igri očekivane jer u postavi imamo dvije igračice iz pionirske ekipe koje se polako adaptiraju na seniorsku konkurenciju. Ekipa Glasinca je stabilan prvoligaš koji ima dobru školu odbojke, a za nas često neugodan protivnik pa nam i sa te strane pobjeda puno znači.Narednog vikenda gostujemo ekipi bijeljinskog Radnika koja posjeduje kvalitet i ima visoke ambicije, a mi ćemo pokušati da joj se suprostavimo" izjavio je trener "Zvjezdašica" Milenko Perušinović za naš portal.
Lijepu odbojkašku priču Odubovljanki upotpunile su i pionirke koje su startovale pobjedom u Pionirskoj ligi gdje su savladale Rudar-Ugljevik maksimalnim rezultatom.
| Drina | 0 : 3 | Radnik |
| Crvena zvijezda | 3 : 0 | Glasinac |
| ŽOK Leotar | 0 : 3 | Ljubinje |
| Slavija | 3 : 1 | Hercegovac |
| Jahorina | 3 : 0 | Modriča |
| Poz | Tim | Utak | Pob | Por | Bod | |
| 1 | Jahorina | 2 | 2 | 0 | 6 | |
| 2 | Ljubinje | 2 | 2 | 0 | 6 | |
| 3 | Slavija | 2 | 2 | 0 | 6 | |
| 4 | Glasinac | 2 | 1 | 1 | 3 | |
| 5 | Radnik | 2 | 1 | 1 | 3 | |
| 6 | Crvena zvijezda | 2 | 1 | 1 | 3 | |
| 7 | ŽOK Leotar | 2 | 1 | 1 | 3 | |
| 8 | Hercegovac | 2 | 0 | 2 | 0 | |
| 9 | Modriča | 2 | 0 | 2 | 0 | |
| 10 | Drina | 2 | 0 | 2 | 0 | |