XS
SM
MD
LG

Slavija nakon produžetka slavila u Bijeljini

Košarkaši Slavije su večeras u vanrednom četvrtom kolu Prve lige Republike Srpske savladali Radnik Elvaco MetPro u Bijeljini 76:70 nakon produžetka.

Sokolovi su odigrali odličan meč protiv domaćina, pa iako su imali i +6 u 4/4 do produžetka su došli trojkom Nikole Pilindavića na trinaest sekundi do kraja, 64:64. 

U produžetak bolje ulaze domaći koji bacanjima Radovića i trojkom Kajmakovića odmah prave seriju 5:0. Ipak, Slavija se uspjeva vratiti na krilima četiri vezana poena Nevena Damjanovića, a onda i novom trojkom Nikole Pilindavića povesti 72:70. Dodatni period igre u potpunosti su obilježili Damjanović i Pilindavić, te su oni sa još četiri poena kombinovano doveli Sokolove do pobjede 76:70, druge vezane u prvenstvu Republike Srpske.

Najefikasniji u Slaviji bio je Nenad Biberdžić sa 22 poena i 9 skokova, ali kako pomenusmo Pilindavić i Damjanović su u produžetku odigrali ključnu ulogu. Pilindavić je na kraju završio utakmicu sa 17 poena i 5 skokova, a Damjanović sa 11 poena i šest skokova. Kod domaćih, Dejan Kokoruš je ubacio 17 poena i uhvatio šest skokova, a Đorđe Mičić 16 poena i šest skokova.

KK RADNIK - OKK SLAVIJA 70:76 /15:12, 21:18, 13:19, 15:15, 6:12/
Dvorana OŠ ''Vuk Karadžić'', Bijeljina
Gledalaca: 200
Sudije: Petković-Vavan- Kosić

Radnik: Vlačić 10, Kokoruš 17, Kecman 10, Spasojević, Mičić 16, Radović 8, Markez, Andrić, Tejić, Ristić, Milovanović, Kajmaković 9   Trener: Vladimir Radovanović

Slavija: Šušić 4, Macan 12, Pilindavić 17, N. Damjanović 11, Lalović 9, Elez, Šehovac 1, L. Damjanović, Biberdžić 22, Ž. Damjanović   Trener: Aleksandar Damjanović


5 .kolo Prva liga RS
Prijedor Spartak 87 : 81 Sloboda 73
Student-Igokea : Varda HE
Slavija 1996 57 : 65 Budućnost BN
Borac 84 : 58 Radnik BN Basket
Sokolac 85 : 69 Sutjeska
Drina-Princip 74 : 62 HEO
Tabela
Poz Tim UT PB PR BOD
1 Borac 5 5 0 10
2 Prijedor Spartak 5 5 0 10
3 Budućnost BN 5 4 1 9
4 Drina-Princip 5 4 1 9
5 HEO 5 3 2 8
6 Slavija 1996 5 2 3 7
7 Radnik BN Basket 5 2 3 7
8 Sokolac 5 2 3 7
9 Sloboda 73 5 1 4 6
10 Student-Igokea 4 1 3 5
11 Sutjeska 5 0 5 5
12 Varda HE 4 0 4 4