Sarajevo ''srušilo'' Grbavicu

Željezničar - Sarajevo

Kadeti Sarajeva su u 18. kolu Omladinske Premijer lige BiH ostvarili ubjedljivu pobjedu u gostima kod gradskog rivala Željezničara rezultatom 3:0.

Dosta čvrstu utakmicu sa malo izglednih prilika gledali smo u prvom dijelu utakmice.

Dvije odlične šanse imali su i jedni i drugi, a interesantno je da su se desile nakon grešaka odbrane sa obje strane. Ipak Sarajevo dolazi do prednosti u finišu prvog dijela, kada nakon udarca Hajdarevića dobro reaguje Viteškič i postiže pogodak za vodstvo svog tima na poluvremenu.

Do drugog gola Sarajevo dolazi na otvaranju drugog dijela, kada je nakon jedne akcije mrežu Željezničara zatresao Sejmenović.

U 68. minuti Sarajevo postiže i treći gol, a ovog puta je mrežu domaćeg tima pogodio najbolji strijelac Sarajeva Dženit Hajdarević, koji se odlično snašao u petercu domaćeg tima i savladao golmana Željezničara za 0:3.

Do kraja susreta Sarajevo je bez većih problema održavalo stečenu prednost i došlo do ubjedljive pobjede protiv gradskog rivala.

Velež 2 : 2 Radnik
Željezničar 0 : 3 Sarajevo
Zvijezda 09 2 : 0 Široki Brijeg
Tuzla City 0 : 1 Sloboda
Borac 0 : 2 Čelik
Mladost 0 : 4 Zrinjski