Kadeti Sarajeva slavili u gradskom derbiju

Kadeti Sarajeva

Nakon što su pioniri Sarajeva savladali vršnjake Željezničara, isto su uradili i kadeti Bordo tima.

Oni su rezultatom 3:0 nadigrali gradske rivale i tako upisali 13. pobjedu u sezoni.

Igrala se 10. minuta kada je Sarajevo došlo do vodstva pogotkom Anesa Mehmedovića koji je nakon solo prodora savladao golmana gostiju.

To je ujedno bio i jedini pogodak u prvom poluvremenu koje je, nažalost, obilježila i teška povreda fudbalera Sarajeva Emana Redžića koji je nezgodno doskočio zbog čega je nakon intervencije doktora i zamijenjen iz igre.

U drugom poluvremenu vidjeli smo još dva gola, oba u mreži gostiju sa Grbavice.

Lijepu akciju Sarajeva po lijevoj strani krunisao je Kenan Vrban pogotkom u 63. minuti susreta, da bi tri minute kasnije nakon velike gužve u šesnaestercu Sarajeva i nekoliko izblokiranih šuteva, lopta ponovo došla do Vrbana koji postiže svoj drugi gol na utakmici za ubjedljivih 3:0.

Vrban je ovim pogotkom ujedno i postavio konačan rezultat utakmice.

Zvijezda 09 4 : 0 Tuzla City
Velež 4 : 0 Posušje
Gošk 0 : 0 Borac
Zrinjski 2 : 0 Sloga
Široki Brijeg 3 : 1 Igman
Sarajevo 3 : 0 Željezničar