Kadeti Želje bolji od Zrinjskog

Kadetska selekcija FK Željezničar rezultatom 3:1 je savladala Zrinjski u gostima u okviru 27. kola Premijer omladinske lige BiH.

Gostujući tim je opravdao ulogu favorita u današnjem meču, a poveo je pogotkom Haruna Ploče u 12. minuti. Luka Cvitković je već u 18. minuti donio domaćima poravnanje, a tim se rezultatom otišlo i na odmor.

Sve do 79. minute utakmice, nije bilo promjena, pa je djelovalo da će meč okončati bez promjene rezultata. Ipak, tada na scenu stupaju gosti, koji stižu do dva brza pogotka. Prvo je u 79. minuti za 2:1 pogodio Vedad Jakupović, da bi u 90. minuti Aldin Efendić dovršio posao golom za 3:1.

Željezničar sada ima 56 bodova i za Sarajevom zaostaje 12 bodova. Do kraja je ostalo pet kola, a Sarajevo se večeras sastaje sa Veležom. Ako dobije meč, Sarajevo će večeras osigurati naslov. S druge strane, Zrinjski ima 34 boda i najlošija je ekipa Elitne U-17 lige.

Borac 2 : 3 Tuzla City
Zrinjski 1 : 3 Željezničar
Velež 1 : 1 Sarajevo