Krivaja bolja od Kaknja

Krivaja - Kakanj

Rukometaši Krivaje sinoć su na domaćem terenu, u okviru 10. kola Prve lige FBiH grupa sjever, upisali novu pobjedu, ovaj put nad ekipom RK Kakanj, rezultatom 40:29 (22:8)

Ekipa Krivaje več od samog početka susreta imala je rezultatsku prednost, koja ni u jednom trenutsku susreta nije dolazila u pitanje.

Pitanje pobjednika bilo je riješeno praktično nakon prvog poluvremena, kada su domaći rukometaši bili na plus dvanaest golova prednosti 22:8.

U nastavku su gosti iz Kaknja uspjeli popraviti utisak , barem kada je u pitanju statistika, jer za razliku od prvog poluvremena kada postižu osam pogodaka, u drugom su postigli skoro pa tri puta toliko.

Međutim, to ekipi Krivaje nije predstavljalo problem, pa su domaćini upisali još jednu ubjedljivu pobjedu, ovaj put rezultatom 40:29.

Ekipu Krivaje do pobjede su vodili Edin Sinanović sa dvanaest, te Bojan Grujičić sa šest postignutih pogodaka. Mirza Dervenčić i Amar Amitović postigli su po pet pogodaka.

Krivaja će u posljednjem kolu jesenjeg dijela sezone na gostovanje u Zenicu kod ekipe ŠR Čelik Junior.

Krivaja - Kakanj 40:29 (22:8)

RK Krivaja: Danis Kovačević, Mirza Dervenčić 5, Amir Alić 4, Amel Džakmić 2, Dino Marušić, Ali-Muhamed Omerović, Talha Velagić, Edin Sinanović 12, Bojan Grujičić 6, Amar Amitović 5, Imad Omerović, Tarik Berberović, Selman Velagić, Adnan Faljić 4, Adin Ćosić 1, Hasan Ikanović 1 Trener: Damir Memić

RK Kakanj: Mevludin Čehajić, Adnan Čobo 1, Sulejman Brkić 2, Mehmed Đokić, Enes Husika, Muaz Kusić 1, Salih Delić 4, Admir Bjelopoljak 5, Nedim Čamdžić 8, Tarik Kubat 1, Adis Bečirhodžić 1, Omar Burić, Izet Delibašić, Nermin Čamdžić 1, Belmin Hrnjić 5 Trener: Nedžad Zaimović

Kakanj 35 : 32 Gradačac
Krivaja 41 : 22 Krajina
Žepče 27 : 25 Rudar
Bosna TS 26 : 28 Sloboda 2
Sana 7 26 : 35 Čelik