Katastrofa Sitija

FK Sarajevo je danas u okviru 20. kola BH Telecom Premijer lige BiH uvjerljivo savladao ekipu Tuzla Sitija rezultatom 6:2.

Sarajevo je prvi put zaprijetilo već u 3. minuti utakmice. Dobra šansa za Rahmanovića koji nakon ubačaja Tatara sa desne strane glavom puca malo pored gola.

Tuzla Siti je povela u 16. minuti susreta. Nakon jedne greške ekipe Sarajeva na sredini terena, brza kontra gostiju koju u gol za vodstvo pretvara Budimir Šarčević.

Odličnu priliku Sarajevo je imalo u 39. minuti. Rahmanović je šutao sa 20-tak metara, ali odlično to brani Fejzić. Već u sljedećem napadu, izjednačenje na Koševu ekipi Sarajeva donosi Ahmetović. Bio je to dobar ubačaj Rahmanovića u kazneni prostor gostiju gdje je naviši bio napadač Bordo tima, te glavom šalje loptu u mrežu nemoćnog Fejzića.

Samo minut kasnije crveni karton za napadača Tuzla Cityja, Badara Badji je zbog naguravanja otišao ranije pod tuš, te je Sarajevo u nastavku imalo brojčanu prednost na terenu.

Do preokreta Sarajevo je uspjelo doći do kraja poluvremena, u 45. minuti susreta Hodžić se najbolje snalazi u šesnaestercu gostiju i postiže pogodak za 2:1. Sa tim rezultatom se i otišlo na odmor.

Na samom početku drugog poluvremena već je bilo 3:1 za Sarajevo, a i ovog puta strijelac je bio Ahmetović nakon odlične asistencije Miličevića.

U 54. minuti i četvrti gol u mreži gostiju, nakon asistencije Salčina strijelac je bio Benjamin Tatar.

Tuzla Siti je uspjela doći do svog drugog pogotka na utakmici u 64. minuti. Nakon kornera najviši u kaznenom prostoru Sarajeva bio je Hasanović koji loptu glavom šalje u mrežu Kovačevića.

U 73. minuti Ahmetović je kompletirao svoj hat-trick, Jukić je poslao odličnu loptu za Ahmetovića kojem je preostalo da samo gurne loptu u praznu mrežu ekipe Tuzla Cityja.

U 86. minuti penal nad Mustedanagićem, odgovornost je preuzeo Sušić i sigurno pogodio na svom debiju za konačnih 6:2

Sarajevo je ovom pobjedom ostalo na vrhu tabele sa tri boda više u odnosu na prvog pratioca FK Željezničar. U sljedećem kolu FK Sarajevo gostuje u Banja Luci u utakmici protiv FK Borac, a utakmica je na rasporedu u subotu 29.02. u 17:30 sati.

Radnik 0 : 0 Željezničar
Velež 2 : 0 Zvijezda 09
Sarajevo 6 : 2 Tuzla Siti
Široki Brijeg 2 : 2 Borac
Sloboda 0 : 0 Mladost
Čelik 0 : 2 Zrinjski