Slavija velikom pobjedom ostala u borbi za plej of

Košarkaši Slavije iz Istočnog Sarajeva nastavili su sa odličnim igrama u Prvoj ligi Republike Srpske, te su u gostima savladali Prijedor Spartak 75:68.

Sokolovi su odigrali nešto lošije prvu četvrtinu, posebno u defanzivnom smislu, te su ovaj dio igre završili sa -9, 25:16. Ipak, već u drugoj četvrtini stvari se potpuno mijenjaju, Slavija igra odlično u oba pravca, te na poluvrijeme odlazi sa +3, 40:37.

Nakon toga je uslijedila ravnopravna i velika borba, ali Slavija meč uspjeva da u 4/4 prelomi u svoju korist i stigne do 10. pobjede u prvenstvu, koja ih dovodi na diobu četvrtog mjesta.

Najefikasniji kod Slavije je bio Dušan Elez sa 21 poenom, dok je Nenad Biberdžić ubacio 15. Kod domaćih, Ninoslav Milošević je postigao 14, a Ognjen Bilanović 13.

PRIJEDOR SPARTAK - SLAVIJA 68:75 (25:16, 12:24, 16:14, 15:21)