Radnik razbio Zvijezdu 09 (video)

Fudbaleri Radnika rezultatom 5:1 su deklasirali ekipu Zvijezde 09 u susretu 22. kola Premijer lige BiH.

Kiša koja je padala tokom čitave noći i danas u Bijeljini natopila je teren Gradskog stadiona, pa je bilo gotovo nemoguće bilo šta smisleno i povezano odigrati u susretu 22. kola Premijer lige BiH.

Radnik je dočekao Zvijezdu 09, apsolutno davljenika na tabeli i vjerovatnog putnika u niži rang takmičenja. Bijeljinci su s druge strane imali šanse za plasman u evropska takmičenja, iako je to, kako je i sam trener Slavko Petrović priznao, jako nezgodan zadatak.

Domaćin je bio mnogo bolja ekipa na terenu. Već u prvoj minuti prijete Bradonjić i Karić, ali Nikola Vujanac u dva navrata uspjeva da odbrani taj šut.

Brzo nakon toga prijeti i Zukić. Nakon odličnog centaršuta Slaviše Radovića, fudbaler Radnika šutira glavom, ali Vujanac zaustavlja i taj pokušaj.

Nastavio je Radnik sa napadima, i to im se isplatilo u 14. minutu kada je Vladimir Bradonjić postigao svoj šesti gol sezone, a četvrti protiv Zvijezde 09 ove sezone, te doveo plavi bijeljinski tim u vodstvo. Samo šest minuta kasnije Bradonjić je uduplao prednost i time pokazao da je povreda prepone doživljena u duelu protiv Željezničara potpuno iza njega.

Nakon tog gola, napadi Radnika su malo splasnuli, ali su i dalje domaći prijetili. Fantastičnu priliku Slaviša Radović je napravio Jovanu Motiki, ovaj šutira, ali najbolji pojedinac Zvijezde 09, Nikola Vujanac, ispod prečke ''vadi'' taj šut i ostavlja svoju ekipu u igri.

Zvijezda 09 nije uspjela gotovo ništa da napravi u prvom poluvremenu. Jedinu koliko-toliko pravu priliku napravili su u 45. minutu kada je Slavko Lukić centrirao, a Haljeta glavom ''tukao'', no Luka Bilobrk je paradom samo uljepšao taj šut i uhvatio loptu, pa se na odmor otišlo sa rezultatom Radnik - Zvijezda 09 2:0.

Tek što je krenuo drugi dio, fudbaleri Radnika su pokazali da imaju velike ambicije da ovaj meč što prije privedu kraju. U 49. minuti, Radović iz kornera pronalazi Nikolu Plavšića, a ovaj pogađa za 3:0. Samo dvije minute kasnije, Bradonjić asistira Motiki,  koji golom za 4:0 rješava sve eventualne nedoumice u ovom susretu.

U 63. minuti mogli su domaći do još jednog gola, ali golman Vujanac je spasio svoj tim u dva navrata. Gosti su u drugom dijelu tek dva puta zaprijetili, ali su udarci Haljete i Blagojevića bili bezopasni za gol domaćih.

U 80. minuti, domaći tim stiže i do petog gola. Motika u svojoj vjerovatno najboljoj partiji sezone asistira za Sušića, a on pogađa za 5:0, a gosti u finišu susreta ipak stižu do počasnog pogotka. Igor Blagojević je bio strijelac za 5:1, što se ispostavilo i konačnim rezultatom ovog susreta.

Sa 34 boda, Radnik zauzima mjesto broj 6 na tabeli i tu će ostati ako Široki Brijeg ne savlada ekipu Zrinjskog, dok će Zvijezda definitivno ostati posljednja na tabeli sa samo osam osvojenih bodova.

Radnik 5 : 1 Zvijezda 09
Željezničar 1 : 0 Tuzla Siti
Velež 2 : 1 Borac
Sarajevo 2 : 1 Mladost
Široki Brijeg 1 : 1 Zrinjski
Sloboda 2 : 1 Čelik