Ćetković zaustavio Rudara, Ramić spasio bod Leotaru

Prvo kolo m:tel Prve lige Republike Srpske u fudbalu donijelo je i veliko iznenađenje na samom startu. Mladost Željezničara iz Banjaluke je uspjela da odoli najvećem favoritu za plasman u Premijer ligu Bosne i Hercegovine, Rudaru, te na svom terenu odigra 0:0. Imao je Rudar svoje šanse, ali je fantastično branio talentovani golman Nikola Ćetković, a svoju maestralnu izvedbu krunisao je odbranom penala Bojanu Burazoru u 82. minutu utakmice, te je mladi golman Željezničara najzaslužniji za ovaj osvojen bod.

Zvijezda 09 je značajno izmjenila ekipu u odnosu na premijerligaški tim, a mladost ovog tima nije imala snage da se suprotstavi Kozari iz Gradiške. Gosti su slavili pobjedu od 4:0, a već u 23. minuti bilo je 3:0. Dva puta je gol pogađao Milan Šikanjić, a po jednom Eskić i Lolić, koji je i strijelac prvog prvoligaškog gola u ovoj sezoni.

Dramatično je bilo i u Trebinju gdje je Leotar uspio da izbjegne poraz u samom finišu utakmice. Gosti su golom kapitena Tomaša poveli u finišu prvog poluvremena iz penala, ali je kapiten domaćih, Anel Ramić u 89. minuti donio bod Leotara u duelu prvaka dvije Druge lige Republike Srpske.

Poslije duže vremena Prva liga Republike Srpske je išla u direktnom TV prenosu na RTRS, a čast da ih prenose u prvom kolu imali su Sloboda i Slavija. Međutim, u jednoj tvrdoj i na momente poprilično dosadnoj utakmici nije bilo golova. Najviše je prijetio napadač Slobode, Miloš Galin, ali se nije uspio radovati, pa je Slavija stigla do prvog boda u novoj sezoni.

Nula je bila i u Foči gdje je Sutjeska dočekala Slogu Doboj u duelu dva nova-stara prvoligaša, dok je u istom takvom obračunu zvornička Drina savladala Ljubića sa 3:1, iako su gosti golom Miloša Drača poveli sa 1:0 u 14. minuti. Dušan Ristović je izjednačio, a Radovan Vasić donio kompletan preokret. Konačnih 3:1 postavio je Damjanović u 80. minuti utakmice. Pobjedu je slavio i Tekstilac protiv Jedinstva iz Brčkog, 2:1, a nju im je donio prekaljeni Dragan Jolović u 79. minuti.