Boston ''metlom'' do polufinala Istoka

Boston Seltiksi plasirali su se u polufinale Istočne konferencije nakon što su Filu počistili sa metlom. U četvrtoj utakmici Boston je slavio sa 110-106 te došao do 4-0.

Meč je otvoren u sjajnom ritmu. Igralo se veoma efikasno ali i izjednačeno. Boston je vodio 22-16 ali serijom 10-0 Fila je došla do preokreta. Na kraju u dobili prvi period a 32-27. Boston otvara drugi period serijom trojki i dolazi do izjednačenja. Do kraja prvog poluvremena vođena je velika borba a Fila je na odmor otišla sa vodstvom 58-57.

Boston je dobro otvorio drugo poluvrijeme te je došao do četiri poena prednosti. održavali su vodstvo do momenta kada Filad olazi do 77-77. Tada Boston pravi seriju od velikih 19-2 i odlazi na +17. Nije se uporna Filadelfija predala. Probali su na sve načine da dođu do preokreta ali nisu uspjeli i Boston je došao pobjede.

Boston je do pobjede predvodio Kemba Voker sa 32 poena dok je Embi imao 30 poena i deset skokova kod File.

Boston će u polufinalu igrati protiv pobjednika serije Toronto - Bruklin a Raptorsi tu vode sa 3-0.