Sigurni Rudari

Rudar Prijedor - Borac Šamac 2:0

Pobjedom (2:0) u komšijskom derbiju protiv Borca iz Kozarske Dubice fudbaleri Rudar Prijedora osamostalili su se na liderskoj poziciji prvoligaškog karavana Republike Srpske sa dva boda više od, do ovog kola, prvoplasiranog Leotara iz Trebinja.

Već u drugom minutu zatresla se mreža gostujućeg golmana Slobodana Majkića. Po lijevoj strani odlično je prošao Predrag Zekanović, uputio idealan centaršut, a Luki Kulenoviću je preostao lakši dio posla, da se “pokloni” i glavom pogodi mrežu – 1:0. I poslije vođstva Prijedorčani su napadali, imali inicijativu, a u 42. minutu su i uduplali vođstvo. Korner je izveo Danilo Marmat, a u skoku pred golom Dubičana najviši je bio rezervista Nemanja Matović koji je takođe postigao gol glavom 2:0.

U nastavku su mudrom igrom u nervoznoj utakmici izabranici trenera Borisa savića sačuvali stečeno vođstvo i ostvarili petu prvenstvenu pobjedu.

Rudar Prijedor – Borac (KD)      2:0 (2:0)

Gradski stadion u Prijedoru. Bez gledalaca. Sudija: Velibor Gigović (Gradiška). Strijelci: 1:0 Kulenović u 2, 2:0 Matović u 42. minutu. Žuti kartoni: Marmat, Rastoka (Rudar Prijedor), M. Kovačević (Borac).

RUDAR PRIJEDOR: Petrović, Bilbija (od 64. Kovačević), Kulenović, Burazor, Danilović, Miličević, Marić, Stjepanović (od 58. Rastoka), Zekanović (od 27. Matović), Jakupović, Marmat. Trener: Boris Savić.

BORAC (KD): Majkić, Mršić, Ćulibrk, Topić, M. Kovačević, Zec, Tomaš, Radoja, I. Kovačević, Jaćimović (od 61. O. Krneta), Rodrigez. Trener: Zoran Bujić.

Slavija 2 : 0 Podrinje
Kozara 1 : 3 Ljubić
Sloga 2 : 2 Jedinstvo
Rudar Prijedor 2 : 0 Borac
Sloboda 0 : 0 Leotar
Željezničar 0 : 0 Tekstilac