Sloga bolja od Konjuha

MRK Sloga Doboj nakon pobjede nad Konjuhom

DOBOJ – OSJEČANI – Rukometaši Sloge na otvaranju sezone slavili su pobjedu na svom terenu protiv Konjuha iz Živinica rezultatom 33:27.

Početak utakmice obilovao je čvrstom igrom na obje strane. U 12.minutu gosti su poveli rezultatom 6:5. A onda Perović i Miličević svojim golovima vraćaju vođstvo Slogi 7:6. U 20.minutu Sloga ima dva gola viška 9:7. Serijom  5:0 Dobojlije odlaze na plus šest 15:9 (22.minut). Nakon prvog poluvremena domaći su imali pet golova prednosti 16:11.

Igrao se 36.minut kada gosti prilaze na tri gola zaostatka 18:15. U 45.minutu Sloga serijom 3:0 odlazi ponovo na šest golova prednosti 24:18. Do kraja utakmice igralo se gol za gol i Sloga je zabilježila pobjedu 33:27.

Najefikasniji u pobjedničkom taboru bili su Vladan Đurđević sa 7, Marko Perović je postigao 6, a Artem Iunin i Vladimir Stanković po 5 golova. Kod gostiju Nermin Smajić je postigao 11, a Kemal Hamzić 8 golova.

-Čestitao bi igračima stvarno su se borili od prve minute. Ispoštovali su stvari koje smo se dogovarali u analizi ekipe iz Živinica. Tako da sam zadovoljan, uvijek može više i bolje. Ali za prvu utakmicu nakon sedam osam mjeseci ovo je odlično. U drugom kolu već u subotu dočekujemo Slobodu. Oni su u prvom kolu na svom terenu izgubili od Borca. Pogledat ću njihovu utakmicu, jako je malo vremena za analizu. Spremit ćemo se, igramo kući iako to sad puno ne znači u ovoj situaciji kako nema gledalaca. Ova pobjeda će nam dati vjetar u leđa i dodatno samopouzdanje. Idemo pokušati pobijediti Slobodu bez obzira da li su oni favoriti ili mi. –rekao je Mario Kelentrić trener Sloge.

SLOGA – KONJUH 33:27 (16:11)

Dvorana: OŠ „Radoje Domanović“. Bez prisustva publike. Sudije: Žarko Hrstić i Ante Rašić (oba iz Ljubuškog). Delegat: Elvis Marčetić (Prijedor). Sedmerci: Sloga 4(4), Konjuh 11(10). Isključenja: Sloga 6, Konjuh 12 minuta.

SLOGA: Bogdanović (10 odbrana), Iunin 5, Tulendić, Černov, Stanković 5, Vladan Đurđević 7, Bajović (odbrana), Stojanović 1, Kajumov 1(1), Gavrić 1, Zekić, Knežević, Bubić 4, Mišanović 1, Miličević 2, Perović 6(3). Trener: Mario Kelentrić.

KONJUH: Bečić, Jevtić, Knezović, Ametović, Grab 1, Pejkušić 2, Modrić, Jelić (6 odbrana), Dautović, Smajić 11(8), Pašalić 1, Memić 1, Hamzić 8, Marčeta 1, Hajdarević 2(2), Kamberović. Trener: Nedžad Mašić.

Hercegovina 23 : 24 Borac M:TEL
Vogošća 27 : 27 Leotar
Maglaj 24 : 24 Gračanica
Konjuh 38 : 28 Čapljina
Sloboda 29 : 31 Izviđač
Sloga 33 : 33 Goražde