Ilijaš iznenadio Sokolove

Kadeti i juniori Ilijaša uspješno su prošli kroz Istočno Sarajevo danas u 12. kolu Omladinske lige BIH grupa "Centar 1".

Juniori Slavije iz Istočnog Sarajeva remizirali su sa gostima iz Ilijaša 2:2. Ekipa Ilijaša je iznenadila mlade Sokolove, najbolju ekipu lige, te su uspjeli da ponesu bod. Poveli su već u 5. minutu 1:0 golom Sejdića, ali je pet minuta kasnije Petar Dabić vratio rezultatski egal.

Četiri minute kasnije Slavija vodi. Haris Hajdarević je pogodio sopstvenu mrežu, te doveo ekipu Dragana Bjelice u vodstvo. Sve do 70. minute bio je taj rezultat, a onda gol Slavije pogađa Beširević za konačnih 2:2.

Ovo je tek drugi remi juniora Slavije u 10 utakmica, a uz to imaju osam pobjeda, te su još uvijek neporaženi u sezoni.

Kadeti Ilijaša su uspjeli da dođu do pobjede, i to ubjedljive u Istočnom Sarajevu. Slavili su sa 5:2. Golove za Slaviju postigli su Dalibor Ninković u 14. minutu i Mladen Cvijetić u 45. minutu utakmice.

SLAVIJA - ILIJAŠ 2:5 (2:4) KADETI
SRC "Slavija"
Bez prisustva publike
Sudija:  Ajdin Alić (Sarajevo)
Strijelci: 0:1 , 1:1 Ninković 14, 1:2 Muratović 20, 1:3 Terović 23, 1:4 Herco 39, 2:4 Cvijetić 45, 2:5 Terović 89
Žuti kartoni: Ninković, Gojković (Slavija), Džafić (Ilijaš)

SLAVIJA: Vučetić, Pušara, Stjepić (od 84. Tomanić), Ninković (od 70. Šehovac), Ćosović (od 86. Trifunović), Aškraba, Cvijetić, Gojković, Vučinić (od 75. Golijanin), Lubura, Divčić  Trener: Bojan Regoje

ILIJAŠ: Šehić, Džafić, Musić, Sakić, Škrijelj, Kopić, Herco, Mehmedović, Terović, Ejubović, Muratović  Trener: Amar Dovadžija

SLAVIJA - ILIJAŠ 2:2 (2:1) JUNIORI
Sudija: Emir Omerhodžić (Sarajevo)
Strijelci: 0:1 Sejdić 5, 1:1 Dabić 10, 2:1 Hajdarević 14 (ag), 2:2 Beširević 70
Žuti kartoni:Beširević (Ilijaš)

SLAVIJA: Rončević, Avdalović, Pandurević, Mitrić, Dostanić (od 64. Kovačević), Škrba, Tomić, Dabić, Đorem, Đerić, Vučinić (od 71. Debelnogić)  Trener: Dragan Bjelica

ILIJAŠ:  Kadrić (od 76. Nahić), Imamović, Hajdarević, Beširević, Buljubašić, H. Hodžić, Fazlić (od 76. Mušanović), Sejdić, Talović, Hodžić (od 85. Silajdžić), Bajrić  Trener: Kenan Buza