Kadeti Romanije ponijeli bod iz Ilijaša, juniori izgubili

Juniori Ilijaša slavili pobjedu

Kadeti Romanije su remizirali u 23. kolu Omladinske lige BiH grupa "Centar" u Ilijašu sa domaćom ekipom 1:1.

Uspjela je Romanija da odoli, iako je dvije trećine utakmice igrala sa igračem manje zbog crvenog kartona Mateja Ješića iz 28. minute. Povela je Romanija pogotkom Jovana Delipare u 12. minuti utakmice. U 68. domaći dolaze do izjednačenja, a strijelac je rezervista Ibiš Arnaut.

Juniori Romanije su doživjeli poraz 4:1. Iako su poveli golom Mihajla Ignjića u 31. minuti, Ilijaš dolazi do preokreta i upisuje pobjedu 4:1. Dva gola je dao Mustafa Vrabac, a po jedan Benjamin Mahmutović i Harun Masnopita.

REZULTATI I TABELA KADETI

REZULTATI I TABELA JUNIORI

ILIJAŠ - ROMANIJA 1:1 (0:1) KADETI
Stadion u Ilijašu
Gledalaca: 50
Sudija: Nikoal Tešanović (Istočno Sarajevo)
Strijelci: 0:1 J. Delipara 12, 1:1 Arnaut 68
Žuti kartoni: Husić, Šišić (Ilijaš), Marković (Romanija)
Crveni karton: Matej Ješić (Romanija) 28

ILIJAŠ: Smailović, Mašić, Tanković, Matoruga, Kulić (od 46. Šišić), Husić (od 63. Arnaut), Mušanović, Halilović, Bašić, Smajlović (od 85. Husić)

ROMANIJA: Šubara (od 85. Gluhović); Guja (od 85. Radović), Cicović, Pekić, J. Delipara, Marković, Lučić, Plakalović (od 59. Spasojević), Ješić, Blagojević (od 77. Čvoro), Koroman (od 77. Srndović)

ILIJAŠ - ROMANIJA 4:1 (1:1) JUNIORI
Gledalaca: 70
Sudija: Slađan Došlo (Istočno Sarajevo)
Strijelci: 0:1 Ignjić 31, 1:1 Vrabac 37, 2:1 Vrabac 56, 3:1 B.Mahmutović 73, 4:1 Masnopita 84
Žuti kartoni: B.Mahmutović, Frljak, Vrabac (Ilijaš), Matović (Romanija)

ILIJAŠ: Mušić, Frljak, Herco, Selimović, Huseinović (od 55. Nahić),  B: Mahmutović, Kulić (od 71. Masnopita), Vrabac, Mujkić (od 46. Hodžić), Tabučija, Dervišević

ROMANIJA: Vukadin, Maksimović (od 46. Božić), Matović, Trobok, Delipara, Motika, Gutalj (od 76. Krasivin), Simić, Stupar, Vuksanović (od 63. Komlenović), Ignjić

Stupčanica 5 : 0 Sutjeska
Sarajevo 9 : 0 Rudar
Slavija 6 : 0 Ilijaš
SAŠK Napredak 3 : 0 Baton
UNIS 0 : 5 Famos (H)