Dominantno izdanje Slavije

Kadeti i juniori imali su danas poprilično dominantna izdanja protiv vršnjaka iz Goražda u utakmicama 32. kola Omladinske lige Bosne i Hercegovine grupa "Centar 1".

Juniori, koji su još ranije obezbijedili doigravanje za ulazak u Premijer ligu Bosne i Hercegovine, kao najbolja ekipa iz FSRS, su sa 4:0 savladali svoje vršnjake iz Goražde. U prvom poluvremenu viđen je samo jedan gol, i to Đorđa Kovačevića iz penala u 14. minutu utakmice.

Nije u prvom poluvremenu bilo mnogo prilika, ali se u drugom igrala viktorija pred golom Goražda, pa u 52. minutu Slobodan Vučinić pogađa za 2:0, a četiri minute kasnije je već 3:0 nakon drugog gola kapitena Kovačevića. Konačnih 4:0 postavlja Milan Milunović u 85. minutu meča. Imala je Slavija još nekoliko prilika da savlada protivničkog golmana, no manjak koncentracije i višak poigravanja u pojedinim momentima ih je spriječio u tome. Sa druge strane gosti gotovo da nisu ni prijetili, tek jedan fantastičan pokušaj iz slobodnog udarca kojeg gotovo iz "devedeset" vadi paradom Igor Rončević.

Kadeti Slavije su sa 3:0 ispratili goste u Goražde. Matija Jevtović je postigao dva pogotka, u 35. i 62. minuti, dok je konačnih 3:0 postavio u 78. minuti kapiten Mladen Cvijetić.

SLAVIJA - GORAŽDE 3:0 (1:0) KADETI
SRC "Slavija"
Gledalaca: 50
Sudija: Deni Ćatibović (Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Jevtović 35, 2:0 Jevtović 62p, 3:0 Cvijetić 78
Žuti kartoni: Lubura (Slavija)

SLAVIJA: Vlačo, Stjepić (od 74. Popović), Ninković (od 67. Vukmanović), Ćosović (od 74. Trifunović), Aškraba (od 82. Tomanić), Cvijetić, Gojković, Šehovac, Vučinić (od 74. Ristić), Lubura  Trener: Bojan Regoje

GORAŽDE: Dedović, Čolo, Panjeta, Adžem (od 72. Efendić), Ćurovac, Ar. Islamagić (od 72. Uglješa), Biser (od 72. Kavazović), Topalović (od 46. Aj. Islamagić), Gluhačević, Kanlić  Trener: Sanel Subašić

SLAVIJA - GORAŽDE 4:0 (1:0) JUNIORI
Sudija: Semir Sarajkić (Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Kovačević 14p, 2:0 Vučinić 52, 3:0 Kovačević 56, 4:0 Milunović 85
Žuti kartoni: -

SLAVIJA: Rončević, Avdalović, Kovačević (od 60. Jeremić), Pandurević (od 60. Kujača), Mitrić (od 60. Milunović), Tomić, Dabić (od 76. Zeljaja), Đorem (od 46. Močević), Đerić, Miličević, Vučinić   Trener: Dragan Bjelica

GORAŽDE: Herak, K. Bećirović, S. Bećirović, Šalaka, Haznadar, Kulić (od 78. Silajdžić), Ad. Živojević, Al. Živojević, Paleta (od 76. Kamenica), Hadžić, Karović (od 20. Karić)  Trener: Suvad Radmilović

UNIS 3 : 0 Famos (V)
Sutjeska 0 : 0 Ilijaš
Rudar (K) 4 : 3 Željezničar
Sarajevo 2 : 2 Bosna
Rudar (B) 0 : 3 Goražde
Famos (H) 4 : 2 Olimpik