Još jedan poraz Partizana

Uniks - Partizan

Košarkaši Partizana drugi put su poraženi u tri kola Grupe A Evrokupa, pošto su u Rusiji izgubili od Uniksa 93:70. Crno-beli u narednom kolu idu u Tursku, gde će igrati protiv ekipe Bahčešehira.

Retko kada su se crno-beli vraćali sa bodovima iz Rusije, a tako je bilo i ovog puta. Uniks je ubedljivo savladao crno-bele 93:70 u trećem kolu Grupe A Evrokupa.

Partizan je u Kazanju igrao bez Rašona Tomasa, u ekipi je bio kapiten Novica Veličković, ali nije ulazio u igru.

Samo u nekoliko momenata navijači crno-belih su se ponadali pozitivnom ishodu svojih ljubimaca u dalekom Tatarstanu, ali je iskusna ekipa Uniksa stigla do ubedljivog trijumfa i druge pobede u takimičenju.

Partizan je zabeležio drugi poraz i biće potrebno mnogo rada i truda da se crno-beli vrate u vrh tabele grupe, ili makar na jedno od prvačetiri mesta koje vode u nrednu fazu takmičenja.

Uniks je bolje upao u meč u Kazanju, tri ubačene trojke u prvih pet minuta donele su početnu prednost 18:8 i pokazale u kom smeru će ići ovaj meč.

U drugoj četvrtini prednost ruske ekipe išla je i do 13 poena (28:15), ali Partizan tada prelazi na kombinovanu odbranu, što je itekako dalo rezultata. Nikola Janković i Erik Mika dali su veliki doprinos u napadu, pa su crno-beli značajno smanjili prednost rivala.

Na poluvreme Uniks odlazi sa 37:32 i u tim trenucima delovalo je kao da je odbrana Partizana našla način da zaustavi individualno izuzetno kvalitetne Amerkiance u domaćoj ekipi.

Ajzeja Kenan najbolji u trijumfu Uniksa

Ipak, na početku treće deonice probudio se Portorikanac Holand, vezao je nekoliko pogodaka, što, uz lošu igru crno-belih u napadu, donosi Uniksu velika 22 poena prednosti.

Još jednom je pokušao da uzvrati Partizan. Zaostatak je smanjen na minus 14 na kraju trećeg perioda, a onda i na minus deset na početku poslednjeg, ali više od toga crno-beli nisu mogli.

Uniks se raspucao iz svih oružja, domači tim postigao je čak 56 poena u drugom poluvremenu, pa ubedljiv poraz nije mogao da se izbegne.

Zanimljivo je da je samo šest igrača u ruskoj ekipi postizalo poene. Na kraju je najefikasniji bio fenomenalni Ajzeja Kenan sa 23 poena, poen manje dodao je Morgan Džordan.

Četiri igrača u Partizanu imali su dvocifren košgeterski učinak - Nikola Janković 12, Jaramaz 11, Miler-Mekintajer i Stefan Janković po 10, ali to je bilo premalo za raspoloženu rusku ekipu.

Crno-beli i u narednom kolu idu u goste, ovoga puta u Tursku kod ekipe Bahčešehira, koja je u prva tri kola tri puta poražena.

Izvor:rts.rs