Sloga pet od pet, teška povreda Iunina

Rukometaši dobojske Sloge upisali su petu uzastopnu pobjedu u okviru petog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, nakon što su večeras slavili na gostovanju u Visokom nad ekipom RK Bosna, rezultatom 26:29 (16:15). U finišu susreta tešku povredu doživio je Artem Iunin. Želimo mu brz oporavak.

Prvi dio susreta protekao je u ujednačenoj igri, igralo se gol za gol a obe ekipe su u pojedinim trenucima imale rezultatsku prednost. Do početnog vodstva stigli su domaći rukometaši, međutim do osme minute gosti su na plus dva gola prednosti 2:4.

Jurili su domaćini zaostatak sve do pred sami kraj prvog dijela kada sa tri vezana pogotka dolaze do preokreta i prednosti od dva gola razlike 16:14. Do kraja prvog dijela gosti uspjevaju smanjiti zaostatak pa se na pauzu odlazi kod rezultata 16:15.

U nastavku dominacija Sloge, koja do 47. minute postiže devet pogodaka dok na drugoj strani domaćini postižu samo četiri, pa je rezultata u 47. minuti glasio 20:24. Sa tri vezana pogotka domaćini smanjuju zaostatak na samo minus jedan u 51. minuti susreta 23:24. Ipak Dobojlije mirnije ulaze u završnicu, te na kraju slave novu pobjedu sa konačnih 26:29.

U domaćem sastavu najefikasniji su bili Buljina Haris sa sedam te Osmanhodžić Almir, Karanović Luka i Balta Adnan sa po četiri postignuta pogotka.

U redovima Sloge najefikasniji je bio Đurđević Vladan sa četrnaest postignutih pogodaka, sedam je dodao Stanković Vladimir a četiri Iunin Artem.

RK Bosna Vispak – RK Sloga 26:29 (16:15)

Dvorana: Mladost. Bez publike. Sudije: Rašić Ante i Hrstić Žarko(Ljubuški), Delegat: Marčetić Elvis (Prijedor). Sedmerci: Bosna Vispak 1(1), Isključenja: Bosna Vispak 6, Sloga 8 minuta.

RK Bosna: Sirčo Enes, Alihodžić Irhad, Osmanhodžić Almir 4(1), Čabaravdić Kerim, Karanović Luka 4, Harmandić Adnan, Burić Mahir 3, Balta Adnan 4, Buljina Haris 7, Sirčo Sead, Omanović Emir 1, Jamaković Adnan 3, Babić Harun, Travančić Eldin, Jamaković Emrah, Trener: Jamaković Samir

RK Sloga: Bogdanović Milutin, Bajović Božidar, Iunin Artem 4, Knežević Nikola, Perović Marko, Đurđević Vladan 14(5), Zekić Vukašin, Ristić Danilo, Stanković Vladimir 7, Maksimović Miloš, Gavrić Srđan, Tulendić Bojan, Bubić Arsenije 1, Černov Gleb 2, Đurđević Milan, Mišanović Branko, Trener: Kelentrić Mario

Krivaja : Goražde
Izviđač : Sloga
Čapljina : Sloboda
Gračanica : Konjuh
Leotar : Maglaj
Borac M:TEL : Vogošća