25.10.2020 Administrator DC

Rudar ipak bolji

Ruar Prijedor - Kozara

U utakmici 12. kola mtel: I lige Republike Srpske igranoj danas u Prijedoru, koju ste mogli prattiti u direktnom prenosu na TV RTRS Plus, vodeći Rudar bio je bolji od Kozare slavivši rezultatom 2-0.

Od početka utakmice Rudar opravdava ulogu favorita u ovoj utakmici i pokušava preko Zekanovića, ali je Modić siguran. u 8. minuti lopta prolazi kroz šesnaesterac Kozare, Marmat šutira i pogađa stativu. Uspijevaju fudbaleri Kozare da odole početnom pritisku, ali kiša i raskvašen teren spriječavaju bolje kontranapade. U 22. minuti Popović dobro prolazi po lijevoj strani, Malbašić šutira, ali lopta završava pored gola. Rudar i dalje ima više od igre, ali Kozara pokušava kontranapadima. U 32. minuti u šansi je pred golom Rudara Šikanjić, ali odbrana Rudara je brža i na vrijeme izbacuje loptu. Pokušava Rudar preko Burazora i Kulenovića, te pred sam kraj poluvremena Stjepanovića, ali bezuspješno i na poluvrijeme se odlazi bez promjene početnog rezultata.

Nastavljaju fudbaleri Rudara s pritiskom i u drugom poluvremenu. Modić je najzaposleniji igrač Kozare, U 52. minuti odlično brani šut Zekanovića, a lopta pogađa stativu. Minut kasnije Jakupović snažno šutira, a Modić uz pomoć stative brani. Brani se dobro Kozara, ali ipak u 56. minuti Matović snažno šutira sa ruba šesnesterca, Modić se baca, ali lopta preko njegove ruke odlazi u gol i Rudar vodi sa 1-0. Tri minute kasnije Rudar nakon kornera golom Ivetića dolazi do vođstvav od 2-0. Pokušavaju fudbaleri Kozare da ublaže poraz, ali fudbaleri Rudara znalački kontrolišu utakmicu i dolaze do zaslužene pobjede.

Ostala su još tri kola do kraja jesenjeg dijela prvenstva. Sljedeće subote 31. 10. 2020. godine igra se 13. kola mtel: I lige Republike Srpske. Fudbaleri Kozare na Gradskom stadionu u Gradišci dočekuju Slobodu iz Novog Grada. Ova utakmica počinje u 14 časova i igra se bez prisustva publike zbog poznate situacije sa virusom COVID-19.

FK Rudar (Prijedor Topolović K., Pekija N., Kulenović L., Burazor B., Danilović I., Stjepanović S. (od 68. min. Glišić D.), Zekanović P. (od 80. min. Rastoka M.), Matović N., Ivetić P., Jakupović D. (od 87. min. Marić N.), Marmat D. (od 87. min. Milićević F.), trener: Savić B., nisu igrali: Petrović N., Kovačević M., Jaćimović O.,

FK Kozara (Gradiška): Modić S., Veljkić S., Raspudić B., Hamzić A., Lolić D. (od 83. min. Domuzin D.), Malbašić A. (od 50. min. Eskić S.), Popović A. (od 77. min. Beuk S.,), Gavrić N., Batar B., Šikanjić M., Runić N., trener Žerić N., nisu igrali: Glišić P., Pepić D., Veljkić Đ., Jamborčić J.

Slavija 1 : 1 Sloga
Rudar Prijedor 2 : 0 Kozara
Sloboda 2 : 0 Podrinje
Željezničar 2 : 1 Ljubić
Sutjeska 2 : 0 Jedinstvo
Zvijezda 09 2 : 2 Borac
Modriča 1 : 1 Leotar