EL: Ponovo bezidejna Zvezda u 4/4 i ponovo poraz

Košarkaši Crvene zvezde doživjeli su peti poraz u Evroligi. Zvezda je u osmom kolu poražena u Beogradu od Reala, rezultatom 73-67.

Zvezda je fantastično otvorila susret. Odbrana je funkcionisala, napad bio gotovo pa perfektan te su poveli sa 21-8. Serijom 11-0, Real se vratio u igru. Ipak, Zvezda je dobila prvi period sa 26-21. Igrala je Zvezda dobro u drugom periodu i imala je i 11 poena prednosti. Međutim, na odmor su otišli sa šest poena prednosti što je malo s obzirom na igru u prvom poluvremenu.

Real je fantastično otvorio drugo poluvrijeme. Serijom 18-4, Madriđani su došli do preokreta i osam poena prednosti. Na kraju su sa šest poena prednosti ušli u poslednji period. Zvezda se nije predala te je poenima Voldena povela 65-64. Međutim, Trej Tompkins sa dvije trojke vraća prednost Realu. Imala je Zvezda svoje šanse u završnici susreta ali je bila previše bezidejna u napadu i Real je slavio.

Tompkins je predvodio Real sa 14 poena dok je Lojd predvodio Zvezdu sa 22 poena.