Kozara savladala Sutjesku

U utakmici 15. kola mtel: I lige Republike Srpske, posljednjeg u jesenjem dijelu šampionata, Kozara je na Gradskom stadionu u Gradišci savladala Sutjesku iz Foča sa 3-1.

Po hladnom i maglovitom vremenu prve minute prolaze u obostranom ispoitivanju snaga. Inicijativu preuzimaju fudbaleri Kozare i prvo pokušava Lolić sa ruba šesnaesterca, ali je neprecizan. U 12. minuti odličan prodor mladog Beuka koji upošljava Šikanjića, ali njegov šut prolazi tik pored stative. Pokušava i Malbašić, ali je neprecizan. Uspjevaju gosti da odole prvom naletu Kozarinih fudbalera, što ovi koriste i u 19. minuti Hamzić u kontranapadu upošljava Šikanjića ali ovaj prebacuje loptu preko gola. U 28. minuti prva šansa za goste, Mojović Nikola, danas ponajbolji u redovima gostiju ubacuje loptu, oštro šutira Pljevaljčić, ali je Modić siguran. Igra se otvoreno, Kozara napada. U 31. minuti korner za Kozaru, lopta dolazi do Šikanjića koji šutira preko gola. Pokušavaju Šikanjić i Malbašić, ali se na poluvrijeme odlazi bez promjene rezultata 0-0.

Kreće Kozara agresivno od prve minute drugog poluvremena. Odmah prodire Malbašić, Šikanjić slabo zahvaća loptu, odbrana Sutjeske je izbacuje do Raspudića koji šutira jako, ali pored gola. I dok fudbaleri Kozare pokušavaju da dođu do vođstva, Sutjeska iz brze kontre u 52. minuti postiže gol. Mojović N. ubacuje loptu u šesnaesterac, natrčava Radović i Sutjeska vodi sa 0-1. Ipak, radost gostiju nije dugo trajala. Tek što se krenulo sa centra, Lolić se stuštio u šesnaesterac gostiju, njegov šut pokušava da spriječi Filipović ali ga lopta pogađa u ruku i sudija Taborin pokazuje na bijelu tačku. Siguran izvođač je Lolić i Kozara u 54. minuti dolazi do izjednačenja. Eskić koji je ušao na poluvremenu unio je živost u redove Kozare. U 55. minuti ulazi u peterac iskosa i šuta, ali golman Tomić izbacuje preko gola. Nakon kornera najviši u skoku je Eskić koji šutira glavom, ali lopta prolazi tik iznad prečke. U 63. minuti Lolić šutira sa ruba šesnaesterca, Tomić odbija, lopta dolazi do Eskića koji iskosa šutira, ali lopta prolazi tik pored stative. Ne prestaju fudbaleri Kozare sa napadaima, opet pokušava Lolić, danas najbolji igrač na terenu, ali je Tomić na mjestu. Ponovo je Lolić akter šanse u 69. minuti nakon prodora Eskića, ali je Tomić na mjestu. Ipak , minut kasnije Šikanjić odlično prodire, šalje loptu kroz šesnaesterac gostiju, Lolić je na pravom mjestu i postiže danas svoj drugi gol za vođstvo Kozare od 2-1. Minut kasnije pokušava Mojović N. iz slobodonog udarca, ali Modić loptu izbacuje u korner. Pokušavaju fudbaleri Sutjeske da uzvrate, što koriste fudbaleri Kozare i u 87. minuti Šikanjić kreće sam prema golu Tomića, ali ga ruši Milenković, koji dobija crveni karton i Sutjeska od 87. minuta igra sa igračem manje. Pokušava Malbašić iz slobodnog udarca, ali je neprecizan. Pokazuje pomoćni sudija tri minuta nadoknade vremena, kada lopta dolazi do Domuzina, koji se sjurio sam prema golu Sutjeske i postiže gol za konačnih 3-1 i nova tri boda Kozare.

Ovom utakmicom završen je jesenji dio prvenstva u kola mtel: I ligi Republike Srpske. Prvenstvo se nastavlja u proljeće 2021. godine utakmicama 16. kola, a FK Kozara će na Gradskom stadionu u Gradišci dočekati FK Zvijezdu 09 iz Stanišića.

Ipak, nema još odmora za fudbalere Kozare. Ostala je još da se odigra utakmica ¼ finala Kupa Republike Srpske. U srijedu 18. 11. 2020. godine Kozara će na Gradskom stadionu dočekati istog protivnika sa kojim će započeti proljetni dio prvenstva, FK Zvijezdu iz Stanišića. Utakmica počinje u 13 časova i se igra bez prisustva publike zbog poznate situacije sa virusom COVID-19.

FK Kozara (Gradiška): Modić S., Veljkić S. (od 77. min. Petrović O.), Raspudić B., Hamzić A., Lolić D., Malbašić A. (od 89. min. Pepić D.), Beuk S. (od 46. min. Eskić S), Gavrić N. (od 84. min. Domuzin D.), Runić N., Batar B., Šikanjić M., trener Žerić N., klupa: Glišić P., Matić B., Borković N.

FK Sutjeska (Foča): Tomić N., Filipović F., Milenković U., Vladičić M., Radović B., Mojović N., Mojović O., Dačević J., Pavlović D. (od 89. min. Ćevriz J.), Pljevaljčić O., Žugić S., trener: Radanović M, klupa: Milanović A., Davidović D., Prodanović A.

Leotar 4 : 0 Slavija
Borac 0 : 3 Tekstilac
Jedinstvo 2 : 4 Drina
Ljubić 1 : 2 Modriča
Podrinje 0 : 2 Zvijezda 09
Kozara 3 : 1 Sutjeska