FA kup: Ludnica i devet golova na ''Gudisonu'', prošli Lester i Siti.

Fudbaleri Evertona savladali su Totenhem u osmini finala FA kupa. Everton je slavio nakon produžetka sa 5-4.

Meč je sjajno počeo za goste. Golom Sančeza u trećoj minuti, poveli su sa 1-0. Od 36. minute do 43. minute, domaći dolaze do 3-1 i to golovima Kalvert-Luina, Ričarlisona i Sigurdsona. U završnici prvog poluvremena Lamela je pogodio za 3-2. U 57. minuti, Sančez donosi 3-3 svom timu. Pogotkom Ričarlisona, Everton je ponovo poveo. Ipak, Kejn u 83. minuti pogađa za 4-4. U produžetku je viđen jedan gol. Golom Bernara, Everton je prošao dalje.

Dalje je prošao i Mančester Siti. Golovima Vokera, Sterlinga i Žesusa, Siti je savladao Svonsi sa 3-1 dok je Vitaker pogodio za domaće. Lester je golom Ihenača u završnici susreta savladao Brajton dok je Šefild Junajted izbacio Bristol golom Bilija Šarpa za 1-0.